Marta, aligatorzyca z płockiego zoo, świętuje 94. urodziny!
Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w naszym zoo! Urodziny aligatorzycy Marty to doskonała okazja do wspólnego świętowania oraz poznania ciekawostek z jej życia.
  1. Impreza odbędzie się 18 maja o godzinie 11.
  2. Przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.
  3. Główną atrakcją będzie pokazowe karmienie aligatorzycy.
  4. Odbędzie się również pokaz terrarystyczny.

Marta, nasza dostojna aligatorzyca, obchodzi swoje 94. urodziny. Urodziła się w 1930 roku w Reptile Jungle w Slidell, w stanie Luizjana (USA). Do naszego zoo przyjechała w 1960 roku razem z samcem Pedro, który jednak nie przypadł jej do gustu i wyjechał do Wrocławia. Od tego czasu Marta wiedzie spokojne życie singielki, stając się jedną z największych gwiazd naszego ogrodu zoologicznego.

Podczas urodzinowej imprezy nie zabraknie opowieści i ciekawostek z życia Marty. Dla najmłodszych przygotowaliśmy liczne atrakcje, w tym animacje, warsztaty plastyczne, quizy i konkursy z nagrodami. Największą atrakcją będzie pokazowe karmienie aligatorzycy oraz słynny tort w kształcie krokodyla, który z pewnością zachwyci wszystkich gości.

W ramach pokazu terrarystycznego, odwiedzający będą mogli bliżej poznać innych mieszkańców Herpetarium. To wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się więcej o życiu gadów i płazów, które dzielą swoje miejsce zamieszkania z Martą.

Marta zyskała również sławę na srebrnym ekranie. Latem 1970 roku wystąpiła w filmie Andrzeja Kondratiuka „Hydrozagadka”, gdzie zagrała rolę krokodyla Hermana. Jest nie tylko ulubienicą mieszkańców i pracowników zoo, ale także najstarszym zwierzęciem w europejskich ogrodach zoologicznych.

Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania i spędzenia miłego dnia w zoo! To niepowtarzalna okazja, aby uczcić długowieczność naszej wspaniałej aligatorzycy i cieszyć się atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.


Wg inf z: Urząd Miasta Płocka