Płocka grupa SPEED - 4,6 tys. kontroli i 38 zatrzymanych praw jazdy

Na drogach Płocka i powiatu płockiego policjanci z płockiej grupy SPEED prowadzili intensywne działania kontrolne. W 2025 roku skontrolowali 4 619 pojazdów i ujawnili 4 738 wykroczeń, z czego większość dotyczyła nadmiernej prędkości. Akcje zakończyły się zatrzymaniem 38 praw jazdy i 110 dowodów rejestracyjnych.
Policjanci płockiej drogówki, działającej w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED, przeprowadzili w 2025 roku łącznie 4 619 kontroli pojazdów na terenie miasta i powiatu. Funkcjonariusze ujawnili 4 738 wykroczeń, w tym 4 276 dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości.
W efekcie działań mundurowi nałożyli 4 286 mandatów karnych. W 73 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali 38 praw jazdy, z czego 30 za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Dodatkowo zabezpieczono 110 dowodów rejestracyjnych.
Podkom. Monika Jakubowska przypomniała, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych i apelowała o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie przepisów. Policja wskazuje, że działania grupy SPEED koncentrowały się na eliminowaniu z ruchu kierowców stwarzających największe zagrożenie.
na podstawie: Policja Płock.
Ostatnie Artykuły

Płocki karatekka wrócił z Myślenic z brązem po trzech mocnych walkach

Kaskadowy pomiar prędkości uderza w kierowców - 50 km/h kończy się prawem jazdy

Przy Orlen Arenie powstaje szersze przejście, a jezdnia zostanie zwężona

Prawo spółdzielcze w praktyce - jak wesprzeć wspólnoty i zarządców?

W Płocku policyjne stoisko przyciągnęło tłumy - najwięcej pytań padło o sieć

Ostatnie dni głosowania w Płocku - dzielnicowi walczą o tytuł

Powiat płocki wyprzedza Mazowsze i stawia na kadrę piłkarską najmłodszych

Kilka patroli na jednym odcinku - Mazowsze szykuje presję na kierowców

Ostatnie dni plebiscytu - w Starej Białej każdy głos może przesądzić

Abramsy, drony i grochówka w Orlen Arenie pokażą wojsko od środka

Słońce oślepiło kierującą - na pasach w Płocku doszło do potrącenia

Płocka drogówka uderzyła w piratów - cztery prawa jazdy w tydzień

Nauczyciele z powiatu płockiego uczyli się patrzeć na autyzm inaczej

