Prace drogowe w Płocku – naprawy nawierzchni i większe przebudowy w kilku rejonach miasta

Na ulicach Płocka trwają jednocześnie drobne naprawy i rozległe inwestycje – robotnicy pojawiają się tam, gdzie asfalt wymaga natychmiastowej interwencji, a ciężki sprzęt kształtuje układ nowych odcinków. Mieszkańcy zauważą jednocześnie krótkotrwałe utrudnienia i dłuższe zmiany organizacji ruchu.
- Interwencyjne naprawy – gdzie ekipy będą usuwać ubytki nawierzchni w Płocku
- Przebudowy, zamknięcia i zmiany organizacji ruchu – Wyszogrodzka i kilka osiedlowych remontów
Interwencyjne naprawy – gdzie ekipy będą usuwać ubytki nawierzchni w Płocku
W komunikacie Płockiego Raportu Drogowego poinformowano, że w dniu 25 lutego prowadzone będą prace doraźne przy ubytkach jezdni. Roboty mają charakter napraw awaryjnych i prowadzone są w kilku punktach miasta:
- Sierpecka – naprawa ubytków w jezdni
- Droga 181W – naprawa ubytków w jezdni
- Narodowych Sił Zbrojnych – naprawa ubytków w jezdni
- Piłsudskiego – naprawa ubytków w jezdni
- Żyzna – naprawa ubytków w jezdni
- Wyszogrodzka – naprawa ubytków w jezdni
Prace interwencyjne oznaczają krótkie utrudnienia na miejscu robót – kierowcy powinni zachować ostrożność i stosować się do tymczasowego oznakowania.
Przebudowy, zamknięcia i zmiany organizacji ruchu – Wyszogrodzka i kilka osiedlowych remontów
Równolegle do napraw odbywają się większe modernizacje, które wprowadzają czasowe ograniczenia i objazdy. Najważniejsze informacje z raportu:
- Wyszogrodzka – przebudowa na odcinku od Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Spółdzielczą i ul. Południową; zamknięty fragment między ul. Słoneczną a ul. Stefana Batorego. Obowiązuje objazd ulicami Słoneczną i Południową.
- Kościuszki 5 – czasowa organizacja ruchu dla pieszych – zamknięcie chodnika; ogrodzenie zajmie całą szerokość przejścia. Przejście między pl. Obrońców Warszawy i pl. Narutowicza będzie możliwe wyłącznie po południowej stronie ul. Kościuszki.
- Przebudowy odcinków dróg na osiedlu Międzytorze: Kopernika, Kolberga, Stodółkiewicza.
- Przebudowa odcinka ulicy Lasockiego na osiedlu Dworcowa.
- Przebudowa drogi na osiedlu Borowiczki – ulica Zakole.
- Przebudowa ulic: Boryszewska, Urodzajna, Bielska – z czasową organizacją ruchu w pasie chodnika.
Dłuższa zmiana organizacji ruchu dotyczy też skrzyżowania Sienkiewicza – 1 Maja. W związku z budową nowego budynku mieszkalnego przy ul. 1 Maja 2 planowane prace w pasie chodnika prowadzone są w terminie od 16.09.2024 do 30.06.2026.
Zmiany w komunikacji autobusowej związane z przebudową:
- W związku z przebudową ulic Boryszewska i Urodzajna, od 5 listopada 2025 r. do odwołania autobusy linii 20 na trasie między ulicami Otolińska i Żyzna kursować będą objazdem drogą wojewódzką 567 i ulicą Żyzną, z pominięciem ulicy Boryszewskiej. W czasie trwania objazdu nieczynne będą przystanki na ul. Boryszewskiej: rondo Osieckiego, Boryszewska, Urodzajna i Os. Żyzna (w obydwu kierunkach). Przystanki na ul. Otolińskiej i Żyznej będą obsługiwane bez zmian.
- Od 6.11.2025 na trasie objazdu linii 20 zostanie uruchomiony przystanek Nowe Boryszewo, Boryszewska – jako zastępczy dla przystanku rondo Osieckiego.
Informacja o pracach pochodzi z Płockiego Raportu Drogowego; kierowcy i pasażerowie autobusów proszeni są o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie i komunikaty przewoźników.
Warto wiedzieć i zaplanować trasę – praktyczna perspektywa W praktyce oznacza to, że w najbliższych tygodniach warto liczyć się z kilkoma typami utrudnień: krótkimi wahadłami i zwężeniami przy naprawach, dłuższymi zamknięciami chodników przy większych remontach oraz czasowymi objazdami dla komunikacji miejskiej. Przy najważniejszych punktach:
- przy przebudowie Wyszogrodzkiej korzystać z wyznaczonych objazdów ulicami Słoneczną i Południową;
- przy zamkniętym chodniku na Kościuszki 5 planować przejście po stronie południowej ul. Kościuszki;
- pasażerowie linii 20 powinni śledzić ogłoszenia przewoźnika i zwrócić uwagę na uruchomiony przystanek zastępczy Nowe Boryszewo, Boryszewska od 6.11.2025.
Drobne utrudnienia mają charakter napraw awaryjnych i zwykle trwają krótko, natomiast przebudowy mogą wpływać na ruch przez miesiące. W praktycznym ujęciu lepiej zaplanować nieco więcej czasu na dojazd i korzystać z alternatywnych tras oznaczonych przez służby miejskie. Prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do tymczasowego oznakowania.
na podstawie: Urząd Miasta Płocka.
Ostatnie Artykuły

Abramsy, drony i grochówka w Orlen Arenie pokażą wojsko od środka

Słońce oślepiło kierującą - na pasach w Płocku doszło do potrącenia

Płocka drogówka uderzyła w piratów - cztery prawa jazdy w tydzień

Nauczyciele z powiatu płockiego uczyli się patrzeć na autyzm inaczej

112 km/h w zabudowanym - trzy tygodnie po prawie jazdy i koniec

BMW pędziło 120 km/h w Płocku - prawo jazdy zniknęło od razu

Znicze na terenie płockiej komendy przypomniały o zbrodni sprzed 86 lat

Piękne czytanie znów wybrzmi w Płocku – konkurs dla najmłodszych wraca

Lejek sprzedażowy — jak zbudować system, który zamienia obcych w klientów
![[PIŁKA RĘCZNA] AZS UMCS Lublin – SMS ZPRP II Płock 39:36 w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – gospodarze skuteczniejsi w 22. kolejce](/images/mecz/thumbnails/azs-umcs-lublin-sms-zprp-ii-plock-12042026-3936.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] AZS UMCS Lublin – SMS ZPRP II Płock 39:36 w I Lidze Mężczyzn (Grupa C) – gospodarze skuteczniejsi w 22. kolejce
![[PIŁKA RĘCZNA] PGE Wybrzeże Gdańsk – Orlen Wisła Płock 24:31 w ORLEN Superlidze – lider z Płocka skuteczny w 26. kolejce](/images/mecz/thumbnails/pge-wybrzeze-gdansk-orlen-wisla-plock-12042026-2431.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] PGE Wybrzeże Gdańsk – Orlen Wisła Płock 24:31 w ORLEN Superlidze – lider z Płocka skuteczny w 26. kolejce
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa C), 22. kolejka – KS AZS AWF Warszawa – SMS ZPRP I Płock 26:35](/images/mecz/thumbnails/ks-azs-awf-warszawa-sms-zprp-i-plock-11042026-2635.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa C), 22. kolejka – KS AZS AWF Warszawa – SMS ZPRP I Płock 26:35
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Ząbkovia Ząbki – Wisła Płock II 0:1](/images/mecz/thumbnails/zabkovia-zabki-wisla-plock-ii-11042026-01.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Ząbkovia Ząbki – Wisła Płock II 0:1

