Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Najczęściej na czas przeprowadzki korzystamy z własnego samochodu, aby przewieźć większość mienia. Czasami jednak pojazdu po prostu nie mamy do dyspozycji albo też jego gabaryty nie są wystarczające do tego, aby przewieźć wszystko, co trzeba. O czym warto wtedy pamiętać?

W Polsce najczęściej przeprowadzamy się we własnym zakresie. Korzystamy wtedy z własnego auta czy też z pomocy znajomych albo rodziny, aby przenieść się do nowego lokum.

Zdarza się jednak, że osoba planująca przeprowadzka nie posiada własnego samochodu albo też jej samochód nie jest aktualnie dostępny. Także może być on niewystarczający do tego, aby przewieźć duże przedmioty, na przykład meble, AGD czy RTV.

Udana przeprowadzka nie musi jednak wcale angażować samochodu przeprowadzającej się osoby lub aut należących do jej bliskich.

Wynajmij samochód dostawczy na czas przeprowadzki

Najprostszą opcją wtedy, gdy potrzebujemy samochód na przeprowadzkę, jest jego wynajęcie. Z takie usługi można skorzystać w większości wypożyczalni, które znajdziemy w mniejszych i większych miastach rozsianych w całym kraju. Aktualne oferty, w tym także ceny, można znaleźć on-line.

Wynajem samochodu do przeprowadzki nie będzie wymagał od nas posiadania uprawnień innych niż prawo jazdy kategorii B. Na zwykłe prawo jazdy otrzymamy samochód dostawczy do 3,5 tony, który pomoże w przewiezieniu większości przedmiotów, w tym także gabarytów.

Taka usługa jest zdecydowanie najbardziej korzystna cenowo. Płacimy tylko za wynajem oraz za zużyte paliwo. Aby przeprowadzka była jednak szybka i wygodna, warto przy tym poprosić o pomoc rodzinę czy znajomych – wtedy przenoszenie i przewożenie mienia będzie przebiegało jeszcze sprawniej.

Zatem wynajem samochodu na czas przeprowadzki będzie najlepszy wtedy, gdy możemy liczyć na dodatkową pomoc innych osób. Wtedy można zminimalizować koszty!

Komfortowa przeprowadzka? Wybierz firmę, która zajmie się wszystkim!

Nie zawsze jednak wynajem pojazdu dostawczego jest optymalnym wyborem. Mienie może mieć gabaryty większe niż pojemność dostawczaka albo też nie możemy liczyć na pomoc innych osób w przeprowadzce. Co wtedy?

Jeśli zależy nam na tym, aby przeprowadzka odbyła się szybko i sprawnie, najlepiej skorzystać z fachowych usług firm przeprowadzkowych, które oferują pomoc nie tylko w ramach przeprowadzek krajowych, ale także międzynarodowych.

Firmy przeprowadzkowe mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która będzie obejmowała szereg różnych czynności związanych z przenosinami.

Przykładowe usługi oferowane przez firmy przeprowadzkowe:

  • przekazanie materiałów do pakowania

  • pakowanie i zabezpieczenia mienia

  • wynoszenie mienia i wnoszenie go do lokum

  • przewóz mienia pod wskazany adres

  • przewóz gabarytów, w tym meble, AGD, RTV i inne

  • utylizacja niepotrzebnego mienia

  • przechowywanie mienia

  • sprzątanie po przeprowadzce

Jak widać, w firmie przeprowadzkowej możemy liczyć na kompleksowe wsparcie związane z przenosinami pod nowy adres. Nie musimy wtedy martwić się także o jego przewóz – firmy te dysponują nowoczesnymi samochodami dostawczymi i meblowozami, które wyposażone są także w praktyczne windy do podnoszenia gabarytów.

Wprawdzie za przeprowadzki organizowane przez firmy przeprowadzkowe zapłacimy więcej niż za wynajem auta we własnym zakresie, ale w tej cenie kupujemy także komfort, oszczędzamy swój czas oraz otrzymujemy ochronę ubezpieczeniową naszego mienia.

Podsumowując, przeprowadzka może być w pełni udana także wtedy, gdy nie posiadamy do dyspozycji swojego samochodu. W takiej sytuacji możemy albo zdecydować się na wynajem auta dostawczego, albo też zlecić obsługę firmie przeprowadzkowej i zapomnieć o kłopocie!