Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Budowa lodowiska – co musisz o tym wiedzieć?

Lodowisko to doskonały sposób na zapewnienie rozrywki w okresie zimowym w gminie czy mieście. Oprócz stworzenia możliwości do ruchu na świeżym powietrzu, zyskujemy także dodatkową powierzchnię reklamową. Co warto wiedzieć o budowie lodowiska?

Budowa lodowiska – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest ustalenie odpowiedniej lokalizacji. Lodowisko nie przyniesie zysków, jeśli zostanie usytuowane poza obszarem chętnie uczęszczanym przez mieszkańców i turystów. Dlatego właśnie stawia się je w pobliży centrum, galerii handlowych, kin, czy innych obiektów. Lodowisko powinno stanąć w miejscu, w którym łatwo o dostęp do przyłącza energetycznego i wodnego. Do właściwego funkcjonowania obiektu potrzebujemy bowiem zasilania w wysokości co najmniej 63 Amper. Warto postarać się także o to, by agregat chłodniczy był podpięty do innego przyłącza niż pozostałe elementy. Przyłącze wodne przydaje się natomiast do podłączenia węża, za pomocą którego stworzymy taflę ślizgawki.

Budowa lodowiska – jakie kroki należy podjąć?

Pierwszym zadaniem jest oczywiście wyrównanie podłoża. Zapewni to nie tylko równe lodowisko, ale także skuteczne działanie agregatu. W tym celu specjaliści wykorzystują styropian, a także podsypkę z żwiru i piasku. Gdy podłoże będzie już gotowe, można przystąpić do rozłożenia folii i kantówek. Kolejnym krokiem jest montaż orurowania z mat PE, band i agregatu chłodniczego. Urządzenie to jest niejako sercem obiektu. Od jego pracy zależy bowiem działanie lodowiska. Budowa lodowiska kończy się oczywiście utworzeniem tafli lodu. Krok ten trwa zazwyczaj od trzech do pięciu dni i kończy się, gdy tafla osiągnie grubość dziesięciu centymetrów. Budowa lodowiska to zadanie, które najlepiej powierzyć fachowcom. Takich znajdziesz chociażby pod tym linkiem http://www.ras-lodowiska.pl/. Co ciekawe, lodowiska nie musimy kupować na własność. Popularnym rozwiązaniem jest wynajem takiego obiektu na określony czas. Dzięki temu inwestycja nie jest tak kosztowna, a my zyskujemy całodobowe wsparcie serwisantów.