Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Jak zwiększyć szansę na szybszą sprzedaż mieszkania?

Sprzedać nieruchomość za dobrą cenę i szybko to nie lada wyzwanie. Nie jest to jednak niemożliwe i znając kilka sposobów będzie można postarać się o to, aby przyciągnąć do oferty większą liczbę osób, tym samym zwiększając szansę na szybką sprzedaż. Niezależnie od tego czy chcesz skorzystać z oferty skup nieruchomości Płock czy może zależy ci na tym, aby samodzielnie spróbować sprzedać mieszkanie, powinieneś poznać kilka rad jak zwiększyć szansę na szybszą sprzedaż.

Samodzielna sprzedaż

Po pierwsze należy poznać w pewnym stopniu rynek nieruchomości z uwzględnieniem zasięgu lokalnego. W ten sposób poznamy to jak kształtują się ceny i dzięki temu łatwiej będzie sformułować adekwatną ofertę. Wiele osób, które decydują się na samodzielną sprzedaż popełnia jeden zasadniczy błąd – źle dobiera cenę do właściwej wartości nieruchomości. Cena jest zwykle zawyżona i wynika dość często z osobistych przesłanek sprzedającego, na przykład z powodu sentymentu do miejsca w którym mieszkało się przez wiele długich lat. Kupujący szukając mieszkania sprawdza przede wszystkim jego cechy związane z funkcjonalnością oraz oczywiście cenę. Może zostać bardzo szybko zniechęcony jeśli w ogłoszeniu nie znajdzie istotnych informacji dotyczących tego co wyróżnia taką ofertę na tle innych, a sama cena będzie na tyle wysoka, że w żaden sposób nie będzie to miało odzwierciedlenia przez same zdjęcia czy tekst w ofercie.

Współpraca z agencją nieruchomości

Jeśli samodzielna sprzedaż mieszkania nie przynosi rezultatu to może warto rozważyć współpracę ze znaną agencją nieruchomości. Tego typu firmy posiadają możliwości, które pozwalają dotrzeć z ofertą do szerszego grona odbiorców. W takim przypadku należy jednak liczyć się z tym, że agent nieruchomości będzie chciał sprzedać nieruchomość na wyłączność, co niesie ze sobą pewne zalety jak i wady. Zaletą tego rozwiązania jest to, że osobiście zaangażuje się w efektywną i szybką sprzedaż. Wadą może być natomiast to, że w przypadku mieszkania w mało popularnej lokalizacji lub z jakiegoś powodu wzbudzającego mniejsze zainteresowanie, właściciel będzie zdany tylko na jedną opcję sprzedaży nawet jeśli przez wiele długich miesięcy nie znajdzie się kupiec.

Mimo wszystko współpraca z agencją nieruchomości to duża korzyść dla sprzedającego takie mieszkanie – agencja zadba o właściwą ekspozycję nieruchomości, wypromuje ogłoszenie na wielu różnych portalach branżowych oraz osobiście będzie odpowiadać za kontakt z potencjalnie zainteresowanymi. Co oczywiście pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.