O „pechu’’ może mówić 40-latek, który wczoraj ukradł ze sklepu artykuły. Gdy próbował z nimi ucieć przed ochroniarzem, zauważył go patrol Policji. W jego składzie była st. asp. Magdalena Eliasz, która rozpoczęła pieszy pościg za mężczyzną. Pomimo sporej odległości policjantka po kilkuset metrach dogoniła i zatrzymała sprawcę kradzieży. Ostrołęcka policjantka od wielu lat jest pasjonatką biegania i codziennie pokonuje dystans kilkunastu kilometrów. Wzięła udział z bardzo dobrymi wynikami w kilkudziesięciu biegach. Zajęła także 1 miejsce w Maratonie Warszawskim w kat. Służb Mundurowych, była także wiele razy na podium w zawodach na różnych dystansach.

O tym, że „miłość” do sportu może być przydatna w pracy udowodniła swoim wczorajszym działaniem policjantka z ostrołęckiego wydziału prewencji st. asp. Magdalena Eliasz.

Około godziny 11 ostrołęccy policjanci z Zespołu do Spraw profilaktyki społecznej, Nieletnich i Patologii na jednej z ulic w Ostrołęce zauważyli uciekającego mężczyznę trzymającego w ręce torbę, a za nim biegnącego pracownika ochrony. Policjanci zareagowali natychmiast i ruszyli w pościg, wtedy mężczyzna rzucił torbę i przyspieszył. Policjantka podjęła pościg pieszy, natomiast funkcjonariusz pojazdem służbowym wjechał w drogę pomiędzy blokami, gdzie pobiegł mężczyzna.

W momencie, gdy policjant zajeżdżał drogę uciekającemu, ten był już obezwładniany przez policjantkę. Sprawcą kradzieży okazał się 40-letni mieszkaniec Ostrołęki. Policjanci odzyskali także skradziony towar, który w nienaruszonym stanie trafił na sklepowe półki.

St. asp. Magdalena Eliasz służbę w policji pełni od 14 lat, od tego czasu zaczęła się także jej przygoda z bieganiem. Niemal każdego dnia biega po kilkanaście kilometrów. Na swoim koncie ma także liczne starty zakończone miejscem na podium w różnych dystansach. Za największy swój sukces uważa zajęcia pierwszego miejsca w Maratonie Warszawskim w kat. Służby Mundurowe

Autor: kom. Tomasz Żerański