Jak prawidłowo zabezpieczyć porcelanę na czas przeprowadzki?

Jeśli czytasz ten artykuł to z pewnością czeka Cię przeprowadzka w najbliższym czasie. Niestety wiążę się z nią przebieranie wśród rzeczy, zbieranie ich do walizek i pudeł, przenoszenie ich i rozpakowywanie wszystkiego. Dziś skupimy się na tym jak przygotować do przeprowadzki porcelanę.

Naczynia z porcelany

Porcelana, która kiedyś była luksusowym towarem, obecnie jest dość często występującym elementem wyposażenia domów. Nie ma jednak co ukrywać - jest niezwykle elegancka. Idealnie dopasowuje się do nowoczesnych gustów jej użytkowników. Nieważne czy posiadasz porcelanowe wazy, talerze, filiżanki czy figurki, materiał z jakiego są one wykonane dobrze się prezentuje oraz jest dość odporny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Jej powierzchnia nie rysuje się tak łatwo oraz jest dość odporna na chemiczny charakter niektórych składników żywności.

Porcelanowe przedmioty wydają się być delikatne i kruche - nie do końca tak jednak jest, natomiast przeprowadzka, która je czeka może dać im trochę w kość. Zobacz, co możesz zrobić, aby je zabezpieczyć.

Na co narażone są porcelanowe naczynia podczas przeprowadzki?

Przede wszystkim grożą im stłuczenia i obicie wynikające z niewłaściwego ich przygotowania do przenoszenia. Przede wszystkim, zadbajmy o to, by nie doszło w trakcie do przygniecenia kartonu z porcelana przez znacznie cięższy przedmiot. Wtedy nawet zabezpieczenie jej odpowiednimi materiałami może okazać się bezcelowe.
Najgorszym co może się stać to upuszczenie kartonu ze schowanymi przedmiotami. Tu znowu zabezpieczenie może mocno zawieść. Widok rozsypanych naczyń byłby prawdziwym horrorem dla właściciela. Nikomu nie życzymy takiej sytuacji.

Co przygotować do transportu porcelany?

Opakowanie na porcelanę

Opakowanie, w którym będziesz przewoził swoją porcelanę powinno być dopasowane do wielkości i ilości przedmiotów, które zamierzasz tam umieścić.

Najlepszym opakowaniem, na które możesz się zdecydować do tego jest karton. Odpowiedni do tego celu będzie taki z możliwie najgrubszymi ściankami. Powinien być on oczywiście delikatnie większy od przedmiotów, które będą w nim przetrzymywane. Idealnie byłoby, jeśli odległość od ścianki pozwalałaby na włożenie dodatkowego zabezpieczenia po bokach.
Do przewożenia filiżanek i kubków możesz zdecydować się na pakowanie z zakładkami do oddzielania przedmiotów. Możesz również takie zakładki wykonać samodzielnie.

Zabezpieczanie porcelany wewnątrz opakowania

Karton nie jest jedynym przedmiotem, który jest potrzebny do zabezpieczenia Twojej własności. Dla podwyższenia bezpieczeństwa należy zabezpieczyć przedmioty również między nimi samymi, tak by nie obijały się o siebie, ani nie były narażone na przemieszczanie się w kartonie.

Do tego celu mogą posłużyć Ci gazety, skrawki materiałów, ubrania czy wypełniacze, jeśli masz do nich dostęp. Koniecznie zadbaj o to, by naczynia były suche. Kropelki na powierzchni porcelany, w przypadku wyboru gazety do jej zabezpieczenia, mogą rozpuścić barwnik używany do druku, co może doprowadzić do zabarwienia Twojej zastawy. Mimo, że porcelana jest odporna na czynniki chemiczne będzie przez to czekało Cię dodatkowe czyszczenie.

Wykorzystaj wymienione wyżej elementy do przekładania talerzy, zabezpieczania kubków, by nie poruszały się na boki w kartonach. Jeśli masz jakieś wątpliwości, co do tych zabezpieczeń, zawsze możesz sięgnąć po folię bąbelkową. To na pewno uspokoi Twoją głowę.

Przedmioty w pudłach układaj od najcięższych do najlżejszych. Kiedy uznasz, że w pudełku znajduje się dostateczna ilość porcelany, zamknij je i zaklej taśmą klejącą.

Jeśli bierzesz przeprowadzkę na swoje barki nie będziesz miał raczej problemu z zapamiętaniem tego, co jest w jakim pudełku. Jeżeli natomiast angażujesz w tą czynność osoby trzecie, znajomych lub firmę przeprowadzkową - zadbaj o oznaczenia pudeł.

To tak naprawdę wszystkie elementy, które mogą Ci się przydać podczas przeprowadzki. Oby była udana. Powodzenia w nowym lokum! A jeżeli szukasz idealnej porcelany dla Twojego wnętrza, warto odwiedzić Galerię Wnętrz Dworek w Płocku - to prawdziwy raj dla miłośników porcelany!