Skuteczna akcja wywiadowców z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który trzymając w ręku maczetę dobijał się do drzwi mieszkania i groził przebywającej tam kobiecie pozbawieniem życia. Podczas zatrzymania mężczyzna skierował swoja agresję na interweniujących policjantów. Po kilkudziesięciu sekundach był już obezwładniony. Niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

W miniony piątek o godz. 3 dyżurny ostrołęckiej policji odebrał poważne zgłoszenie. Mieszkanka Ostrołęki zaalarmowała, że do jej mieszkania dobija się pijany mężczyzna trzymający w ręce maczetę. Dodała także, że agresor kierował wobec kobiety groźby pozbawienia życia. W związku z tym skierowano na miejsce patrole będące najbliżej.

Jako pierwsi na miejsce dojechali wywiadowcy z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego, którzy natychmiast przystąpili do interwencji. W jej trakcie zauważyli mężczyznę, który szedł w ich kierunku trzymając w ręce maczetę. W związku z tym, że agresor nie reagował na polecenia odłożenia niebezpiecznego przedmiotu policjanci użyli środków przymusu. Po kilkudziesięciu sekundach mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Krewki ostrołęczanin został osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zabezpieczyli także niebezpieczny przedmiot.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43-letniemu mieszkańcowi Ostrołęki zarzutu gróźb karalnych. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego.

Autor: kom. Tomasz Żerański