UM Płock: Zakończyliśmy budowę aquaparku
Nowa fala wodnych atrakcji w Płocku! Najnowocześniejszy aquapark z hydromasażem i zjeżdżalniami już niebawem otwarty!
  • Oficjalne zakończenie budowy nowoczesnego aquaparku w Płocku
  • Kompleks saun, zjeżdżalni i basenów jako obietnica relaksu dla mieszkańców
  • Planowane otwarcie obiektu i przyszłe zmiany infrastrukturalne w okolicy
  • Finansowe aspekty projektu realizowanego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego

Mieszkańcy Płocka mają powody do radości – ich miasto wzbogaci się niebawem o nowy punkt na mapie lokalnych atrakcji. Po miesiącach prac budowlanych i szczegółowych przygotowań, Płock ogłosił zakończenie budowy aquaparku, który ma stać się oazą wypoczynku i rozrywki dla dorosłych i dzieci.

W kompleksie basenowym znajdzie się szereg obiektów przygotowanych z myślą o różnych formach aktywności. Od basenu sportowego z trybunami, przez baseny rekreacyjne i nauki pływania, aż po brodzik dla najmłodszych. Do tego wanna z hydromasażem dla 12 osób oraz wodny plac zabaw zagwarantują relaks i zabawę dla każdego. Adrenaliny zaś dostarczą zjeżdżalnie o zróżnicowanym poziomie trudności, w tym ekstremalna zjeżdżalnia typu Aqualoop.

"Chcę podziękować moim współpracownikom z wiceprezydentem Arturem Zielińskim na czele oraz wykonawcy za modelową współpracę, dzięki której mamy zbudowaną zgodnie z planem pływalnię" – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej.

Ale to nie koniec doznań. Strefa saun i relaksu zaprosi odwiedzających do sauny suchej, parowej czy infrared z chromoterapią, a także do trzech rodzajów wanien jacuzzi i pokoju relaksacyjnego. A to wszystko w otoczeniu groty lodowej i natrysków chłodzących.

Dopełnieniem oferty będzie część usługowo-komercyjna oraz strefa szatni na 600 osób. Co więcej, wraz z otwarciem aquaparku planowane są kolejne zmiany infrastrukturalne w tym rejonie Płocka, w tym budowa nowego parkingu na miejsce wyburzonej Kobylanki.

Zakończenie prac budowlanych to jednak nie koniec działań. "Odbiory potrwają kilka tygodni i jeszcze w kwietniu planujemy pływalnię otworzyć" – deklarował Andrzej Nowakowski. Wyraźnie widać, że mieszkanki i mieszkańcy Płocka mogą już zacząć odliczać dni do wielkiego otwarcia.

Realizacja ambitnego projektu aquaparku była możliwa dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu z firmą Warbud. Inwestycja ta pochłonęła 104,2 mln zł, a przewidywany łączny koszt wraz z dwudziestoletnim etapem eksploatacji przekroczy 200 mln zł. Mimo wysokich nakładów finansowych, oczekuje się, że nowy aquapark przyniesie miastu wiele korzyści, zarówno w zakresie rekreacji, jak i lokalnej gospodarki.


Źródło: UM Płock