Urząd Miasta w Płocku: Statystyczne badania ankietowe
Czy Twój telefon nie przestaje dzwonić? Ankieterzy statystyczni mogą być po drugiej stronie słuchawki!
  • Metodyka przeprowadzania badań statystycznych przez GUS
  • Weryfikacja tożsamości ankieterów
  • Kontakt do Urzędu Statystycznego w przypadku pytań
  • Prośba o życzliwe nastawienie wobec pracowników GUS

Jeśli zdarzy się Państwu odbierać połączenia od nieznanych numerów w najbliższym czasie, warto mieć na uwadze, że mogą to być ankieterzy z Urzędu Statystycznego. W ramach prowadzonych badań ankietowych, wybrane gospodarstwa domowe i rolne z województwa mazowieckiego, w tym z Płocka, są losowo wybierane do udziału w badaniach realizowanych przez Główny Urząd Statystyczny.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości co do osób kontaktujących się w imieniu Urzędu, istnieje możliwość weryfikacji tożsamości ankietera. Warto przekazać, że każdy ankieter jest zobowiązany posiadać identyfikator oraz może być zweryfikowany poprzez kontakt z Urzędem Statystycznym.

W odpowiedzi na ewentualne pytania lub niepewności, Urząd Statystyczny w Warszawie pozostaje do dyspozycji pod następującymi numerami: Marcin Piątek (695 255 447), Sebastian Zera (22 464 20 40). Skontaktować się można również drogą mailową, odpowiednio na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warto zauważyć, że ankieterzy wykonują ważną pracę na rzecz zbierania danych statystycznych, które są nieocenione dla planowania rozwoju lokalnego i ogólnokrajowego. Dlatego też apelujemy o cierpliwość i uprzejmość wobec osób, które mogą Państwa kontaktować w związku z realizacją badań. Lista badań planowanych na rok 2024 została opublikowana i jest dostępna do wglądu.


Według informacji z: Urząd Miasta w Płocku