Płocki Raport Drogowy – środa 7 lutego
Uwaga mieszkańcy Płocka! Zmiany w organizacji ruchu już od początku lutego – ważne informacje dla kierowców i mieszkańców osiedla Radziwie.
  • Przebudowa sieci SN 15kV i tymczasowe zmiany w ruchu drogowym
  • Kontakt z Miejskim Zarządem Dróg w sprawie uszkodzeń infrastruktury
  • Wykorzystanie aplikacji LocalSpot do zgłaszania problemów

Mieszkańcy Płocka powinni przygotować się na chwilowe utrudnienia komunikacyjne, które nadejdą wraz z rozpoczęciem lutego. Przebudowa istniejącej linii elektroenergetycznej SN 15kV przyniesie zmiany, szczególnie odczuwalne dla użytkowników dróg na osiedlu Radziwie. W ramach prac, które potrwają od 5 do 29 lutego, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ulicach: Popłacińska, Portowa, Żeglarska, Kotwiczna oraz Stoczniowia.

Nie jest to jedyna możliwość interakcji mieszkańców z zarządcami drogami. W przypadku zauważenia uszkodzeń na jezdniach, drogach rowerowych czy chodnikach, płocczanie mogą zgłaszać problemy. Tradycyjny kontakt telefoniczny z Miejskim Zarządem Dróg pod numerem 24 364 01 20 będzie dostępny w godzinach pracy urzędu, od poniedziałku do piątku, między 7.30 a 15.30. Alternatywnie, można użyć aplikacji LocalSpot, która umożliwia zgłaszanie nieprawidłowości za pośrednictwem urządzeń mobilnych z systemami Android i iOS.

Prace nad unowocześnieniem infrastruktury elektrycznej stanowią istotny element dbałości o ciągłość i bezpieczeństwo dostaw energii. Zmiany w organizacji ruchu, choć mogą być źródłem tymczasowego dyskomfortu, przyniosą w dłuższej perspektywie korzyści dla wszystkich mieszkańców.


Opierając się na: Urząd Miasta w Płocku