Płocki Raport Drogowy – poniedziałek 12 lutego
W lutym Płock zamieni się w plac budowy – sprawdź, gdzie trzeba będzie zwolnić!
  • Modernizacja linii elektroenergetycznej na osiedlu Radziwie wpłynie na ruch drogowy.
  • Dostępne metody zgłaszania problemów z infrastrukturą drogową dla mieszkańców.

Z początkiem lutego, mieszkańcy Płocka muszą przygotować się na drobne utrudnienia w przemieszczaniu się po mieście. Modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej na osiedlu Radziwie oznacza, że przez prawie cały miesiąc, od 5 do 29 lutego, będą miały miejsce zmiany w organizacji ruchu na kilku ulicach. Na liście ulic, które zostaną objęte tymi pracami, znajdują się m.in. Popłacińska, Portowa, Żeglarska, Kotwiczna oraz Stoczniowia.

Nie jest to jednak wyzwanie, z którym mieszkańcy Płocka nie mogą sobie poradzić. Warto pamiętać, że Miejski Zarząd Dróg jest zawsze gotów zareagować na zgłoszenia dotyczące uszkodzeń jezdni, ścieżek rowerowych czy chodników. Aby ułatwić komunikację, mieszkańcy mogą wykorzystać telefon interwencyjny dostępny pod numerem 24 364 01 20 (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 15.30), a także aplikację LocalSpot. Ta darmowa aplikacja, dostępna zarówno dla użytkowników Androida jak i iOS, stanowi szybki i wygodny sposób na przekazanie informacji o problemach infrastrukturalnych.

Choć luty może być nieco bardziej wymagający dla kierowców i pieszych, dzięki współpracy mieszkańców i odpowiedzialnych służb, wszelkie niedogodności powinny zostać zredukowane do minimum. Pamiętajmy, że każde zgłoszenie jest krokiem do lepszego i bezpieczniejszego miasta dla nas wszystkich.


Opierając się na: Urząd Miasta w Płocku