UM Płock: Odczyt na 300-lecie urodzin Immanuela Kanta w TN Płockie
Zapraszamy na wykład upamiętniający 300. rocznicę urodzin Immanuela Kanta. To niepowtarzalna okazja, by zgłębić filozofię jednego z największych myślicieli, poprzez eksplorację jego oryginalnych dzieł z XVIII wieku.
  1. Wykład odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 17:00 w siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego, przy pl. Narutowicza 8.
  2. Prelekcję poprowadzi dr Bartosz Działoszyński, adiunkt na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.
  3. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane rzadkie wydania dzieł Kanta, przechowywane w Bibliotece im. Zielińskich.
  4. Spotkanie zorganizowane jest pod patronatem Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.

Dr Bartosz Działoszyński, znawca historii idei i autor licznych publikacji, wprowadzi uczestników w świat kantowskiej myśli, skupiając się na "przewrocie kopernikańskim" w filozofii. Uczestnicy będą mieli okazję do zobaczenia, jak te starodruki odzwierciedlają epokę i kontekst, w którym Kant tworzył swoje dzieła.

To wyjątkowe wydarzenie stanowi świetną okazję do przybliżenia sylwetki filozofa, którego teorie do dziś wpływają na rozwój nauki i kultury zachodniej. Zapraszamy wszystkich pasjonatów historii myśli, studentów, jak i każdego, kto chciałby pogłębić swoją wiedzę o filozofii.


Wg inf z: UM Płock