Finał budowy osiedla Miodowa Jar coraz bliżej

Budowa osiedla Miodowa Jar zbliża się ku końcowi. Prace nad ostatnimi dwoma blokami oraz planowane inwestycje w infrastrukturę wokół osiedla mają zostać zakończone w nadchodzących miesiącach.

  1. Budowa 12. bloku na ukończeniu, zakończenie w lipcu.
  2. Prace nad 13. blokiem mają zakończyć się w październiku.
  3. Planowane inwestycje obejmują nowy plac zabaw i rozbudowę ul. Miodowej.
  4. Całość osiedla będzie liczyć 177 mieszkań.

W 2010 roku ruszyła budowa osiedla Miodowa Jar, które od samego początku miało być dedykowane mieszkańcom oczekującym na lokale komunalne. Dziś prace nad osiedlem wkraczają w finalną fazę. "Zbliżamy się do końca budowy osiedla Miodowa Jar. Obecnie trwają tam prace przy 12. i 13. bloku z mieszkaniami komunalnymi, czyli przy dwóch ostatnich" – informuje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Każdy z bloków, które powstały na przestrzeni lat, jest bardzo podobny. Większość z nich mieści 15 mieszkań, a niektóre mają dziewięć lokali. W sumie osiedle będzie oferować 177 mieszkań o powierzchni od 23 do 57 mkw. Mieszkania te mają różnorodne przeznaczenie – od lokali zamiennych dla lokatorów z kamienic przeznaczonych do remontu, przez lokale kwaterunkowe, aż po rzadkie przypadki lokali socjalnych.

Budowa 12. bloku jest już bardzo zaawansowana. Zakończono murowanie ścian konstrukcyjnych oraz konstrukcję drewnianej więźby dachowej. Obecnie trwają prace nad dociepleniem ścian zewnętrznych, montażem stolarki okiennej oraz pokryciem dachu. Planowane zakończenie tych robót przypada na połowę lipca. Koszt tego etapu budowy wynosi 2,5 mln zł.

Ostatni, 13. blok, również szybko nabiera kształtów. Zakończono już murowanie ścian konstrukcyjnych, a teraz przygotowywane jest pokrycie dachu. Prace mają być zakończone w pierwszej połowie października, a koszt budowy tego bloku wynosi 2,6 mln zł.

Projekt osiedla Miodowa Jar nie ogranicza się jednak jedynie do budowy bloków mieszkalnych. W planach jest także budowa nowego placu zabaw o powierzchni około 1,5 tys. mkw, który zastąpi stary obiekt z asfaltową nawierzchnią. Na placu zabaw znajdą się różnorodne zestawy zabawowe, huśtawki, karuzele, chodniki, ławki oraz kosze na odpady. Przetarg na wykonanie obiektu ma zostać ogłoszony niebawem, a zakończenie prac planowane jest jeszcze na ten rok.

Rozbudowa ul. Miodowej, która obecnie jest przedłużona betonowymi płytami, oraz budowa parkingów są na etapie projektowania. Dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę ma być gotowa wiosną przyszłego roku. Te inwestycje mają na celu poprawę komfortu życia mieszkańców i zwiększenie dostępności komunikacyjnej osiedla.

Warto dodać, że każda nowa budowa na osiedlu Miodowa Jar zaczynała się od wyburzenia starego budynku z lat 80. ocieplanego azbestem. Dzięki temu mieszkańcy mogą cieszyć się nowoczesnymi i bezpiecznymi warunkami mieszkaniowymi.


Źródło: Urząd Miasta w Płocku