Pijany kierowca mercedesa uderzył w barierki na Moście Solidarności w Płocku
Natychmiastowa reakcja świadka uratowała sytuację na Moście Solidarności, gdzie pijany kierowca uderzył w barierki. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.
  1. Kierowca mercedesa uderzył w barierki na Moście Solidarności.
  2. Świadek zdarzenia zareagował natychmiastowo.
  3. Policja potwierdziła obecność alkoholu w organizmie kierowcy.
  4. Kierowca stracił prawo jazdy i czeka go rozprawa sądowa.

W poniedziałek, 21 maja, na Moście Solidarności doszło do groźnego incydentu z udziałem nietrzeźwego kierowcy. 43-letni mężczyzna, prowadzący mercedesa, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na szczególną uwagę zasługuje natychmiastowa reakcja przejeżdżającego świadka, który podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zajechał mu drogę, zabrał kluczyki i wezwał służby ratunkowe. Tego rodzaju obywatelska postawa jest niezwykle ważna, ponieważ nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drogach.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego: „Widzisz? Reaguj! Nietrzeźwy kierujący to ogromne zagrożenie na drodze!”

Kierowca mercedesa stracił prawo jazdy, a za swoje czyny odpowie przed sądem. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grożą mu poważne konsekwencje prawne.

Warto pamiętać, że alkohol za kierownicą ma wiele negatywnych skutków:

  • Wydłuża czas reakcji,
  • Wpływa negatywnie na koordynację ruchów,
  • Powoduje pogorszenie wzroku i ogranicza pole widzenia,
  • Wywołuje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • Obniża koncentrację,
  • Powoduje błędną ocenę własnych możliwości.

Jeżeli zauważysz, że ktoś chce prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości, natychmiast zadzwoń na numer alarmowy 112. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie!


Policja Płock