Światowy Dzień Dziergania w Płocku - 9 czerwca w Spichlerzu
Już 9 czerwca miłośnicy dziergania będą mieli okazję spotkać się w Spichlerzu, aby wspólnie celebrować Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. To będzie wyjątkowa okazja, by nie tylko oddać się swojej pasji, ale także poznać innych entuzjastów tej formy rękodzieła.
  1. Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca w Spichlerzu o godz. 12.00.
  2. Możliwość wspólnego dziergania i rozmów o pasji.
  3. Zachęta do przyniesienia własnych narzędzi i materiałów.
  4. Szczegółowe informacje dostępne u etnografki Eli Miecznikowskiej.

Święto, które zapoczątkowała Danielle Landes w 2005 roku, ma na celu zbliżenie ludzi kochających dzierganie. To oddolna inicjatywa, która z pewnością jednoczy i popularyzuje tę formę spędzania czasu. „To fantastyczna oddolna inicjatywa, która musi zbliżać ludzi. Nie ma innej możliwości!” – podkreśla Landes.

Wydarzenie w Spichlerzu rozpocznie się o godz. 12.00. Organizatorzy zapraszają zarówno doświadczonych dziergaczy, jak i tych, którzy dopiero chcą nauczyć się tej sztuki. Każdy uczestnik proszony jest o przyniesienie swoich drutów, szydełek oraz ulubionych materiałów. Mile widziane są także gotowe wyroby, którymi można się pochwalić. W planach jest nie tylko wspólne dzierganie, ale także rozmowy wspomnieniowe o przodkach, którzy także dziergali, oraz opowieści o pasji i relaksie związanym z tą formą rękodzieła.

Spotkanie odbędzie się na zewnątrz, na spichlerzowej rampie, o ile pozwoli na to pogoda. Organizatorzy liczą na słoneczne warunki, które umilą wszystkim uczestnikom czas spędzony na świeżym powietrzu. To doskonała okazja, by cieszyć się relaksującym rękodziełem w przyjemnej atmosferze.

Dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z dzierganiem, wydarzenie stanowi świetną okazję, by poznać mistrzów w tej dziedzinie i zainspirować się ich doświadczeniem. Nawet osoby, które nie potrafią dziergać, są mile widziane – być może odkryją swoją nową pasję.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można uzyskać u etnografki Eli Miecznikowskiej pod numerem telefonu 24 262 25 95 lub drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Na podstawie: Urząd Miasta Płocka