Płock - policjanci przechwycili ponad 7,5 tys. paczek bez akcyzy

FOT. KMP w Płocku
W ręce płockich policjantów wpadło 150 600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar mógł narazić Skarb Państwa na stratę ponad 220 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconego podatku.
Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Miejskiej Policji w Płocku od dłuższego czasu uderzają w nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi. Tym razem, po działaniach operacyjnych, zabezpieczyli kolejną partię papierosów bez polskich znaków akcyzy i zatrzymali obieg towaru, zanim trafił na czarny rynek.
Do zatrzymania doszło we wtorek, 14 kwietnia 2026 roku. Policjanci ujęli 62-letniego mężczyznę, który posiadał nielegalne papierosy. W sumie zabezpieczyli 150 600 sztuk papierosów, a według wyliczeń mundurowych ich sprzedaż oznaczałaby dla państwa ponad 220 tysięcy złotych straty podatkowej.
Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Za ten czyn odpowie zgodnie z kodeksem karno-skarbowym.
To kolejny cios w nielegalny tytoń w Płocku i jednocześnie pokaz siły miejscowej ekonomicznej policji. Jedna skuteczna akcja wystarczyła, by z rynku zniknęły tysiące paczek, a budżet państwa nie musiał liczyć jeszcze większych strat.
na podstawie: KMP w Płocku.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Płocku). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Motocyklista uderzył w sarnę pod Płockiem - skończyło się w szpitalu

W Drobinie test sprawnościowy pokazał, kto myśli o policyjnym mundurze

Rynek w Płocku zabrzmi wojskową muzyką podczas targów służby i pracy

Korty przy Sportowej staną się miejscem spotkania juniorów i seniorów

Studencki Festiwal Piosenki „Katorga” wraca do Płocka z szansą na dużą scenę

Bezpłatne badania wracają do Płocka i obejmą 2,6 tys. osób

Dwadzieścia lat współpracy, które zmieniły pomysły w inwestycje i miejsca pracy

Ten sam kierowca wpadł dwa razy na jednej trasie podczas akcji drogówki

Płock - policjanci przechwycili ponad 7,5 tys. paczek bez akcyzy

Na drodze nie ma miejsca na brawurę - Policja ostrzega przed jednym błędem

Niebieska wystawa w Płocku pokaże, jak młodzi widzą autyzm

Hemofilia nie krwawi mocniej, ale dłużej – na Mazowszu żyje z nią już ponad tysiąc osób

Łączenie estetyki, funkcjonalności i wygody podczas aranżacji ogrodu

