Bulwary wchodzą w drugi etap. Zmiany potrwają do 2027 roku

FOT. Urząd Miasta Płocka
Na nadwiślańskim nabrzeżu znów pojawią się ekipy i sprzęt, a spacerowicze oraz rowerzyści muszą liczyć się ze zmianami. W Płocku rusza drugi etap remontu bulwarów – inwestycji, która ma domknąć przemianę jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc nad Wisłą. Najbardziej odczują to osoby korzystające z odcinka przy Mostowej, Rybakach i Kawieckiego, bo tam ruch będzie układany na nowo. Uwagę zwraca też sąsiedztwo Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, gdzie organizacja prac musi iść w parze z utrzymaniem dostępu do obiektu.
- Najpierw przyszła wielka przebudowa, teraz czas na jej dalszy ciąg
- Mostowa, Rybaki i Kawieckiego pod zmienionym ruchem
Najpierw przyszła wielka przebudowa, teraz czas na jej dalszy ciąg
Bulwary nad Wisłą już raz przeszły duży test. W latach 2017–2019 miasto oddało do użytku alejki spacerowe, drogę rowerową, skwer do odpoczynku, place zabaw, zieleń i budynek z gastronomią. To był odcinek, który wyraźnie zmienił sposób korzystania z nabrzeża i sprawił, że miejsce zaczęło żyć o każdej porze dnia.
Pierwsza część inwestycji kosztowała blisko 33,7 mln zł. Prawie 17 mln zł pochodziło z dotacji z Unii Europejskiej i budżetu państwa. Skala tamtych prac pokazuje, że obecny etap nie jest drobnym poprawianiem nawierzchni, ale kolejnym fragmentem większego planu dla nadwiślańskiej przestrzeni.
Mostowa, Rybaki i Kawieckiego pod zmienionym ruchem
Miasto podpisało umowę z wykonawcą, firmą BORA, w maju. Teraz prace mają wejść w teren i objąć ulicę Mostową, Rybaki oraz Kawieckiego. Roboty drogowe rozpoczną się 15 czerwca i potrwają do końca czerwca 2027 roku.
Najważniejsze dla użytkowników bulwarów są jednak zmiany w organizacji ruchu. Z komunikatu urzędu wynika, że mogą pojawić się okresowe ograniczenia:
- w wjeździe pojazdów prywatnych
- w przejściu pieszym dla osób niezwiązanych z działalnością Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego
- w dostępie do siedziby PTW, zależnie od etapu robót
Władze miasta podkreślają, że priorytetem ma być utrzymanie ciągłości funkcjonowania Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i zapewnienie dojścia osobom uprawnionym. Zakres zmian ma się zmieniać wraz z postępem prac, dlatego przy nabrzeżu trzeba będzie patrzeć nie tylko pod nogi, ale też na oznakowanie i polecenia służb kierujących ruchem.
na podstawie: UM Płock.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Płocka). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Kilka minut przed wyjazdem może ochronić dom przed włamaniem w Płocku

Piknik nad Wisłą w Płocku. Policjanci pokażą sprzęt służb

Grzybiarz może zniknąć w kilka minut. Policja w Płocku ostrzega

Syreny zabrzmią przez minutę. Uroczystości na płockim cmentarzu

Osiem dekad „Dzieci Płocka” na jednej wystawie. Tadeusz Milke opowie o jej kulisach

Profile stalowe gięte na zimno - zastosowanie, rodzaje i dobór

Drobna naprawa bez kosztów. W Płocku rusza pomoc dla seniorów

Muzyczna niedziela na Podolszycach. Lato ZET w Płocku

Ponad pół kilograma narkotyków w mieszkaniu 26-latka z Płocka

Tenisowe emocje w Płocku. Mazovia Youth Tennis Cup ma dwa terminy

Sobótka zyska kolejne latarnie. Oświetlenie obejmie całą trasę

75 awansów w płockiej policji. Tegoroczne święto miało wyjątkowy powód

Podwyższenie alimentów - kiedy można żądać wyższej kwoty i jak to udowodnić?

Rak piersi nie boli na początku. Teraz można zbadać się za darmo
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Medyczne Medica w Płocku - kontakt, poradnie, badania i rejestracja
- Przychodnia Świętej Trójcy w Płocku - rejestracja, profilaktyka i dojazd
- Archiwum Państwowe w Płocku - kontakt, godziny, kwerendy genealogiczne i dokumentacja pracownicza
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Płocku - dzienny pobyt i wsparcie środowiskowe
- Nadzór Wodny w Płocku - kontakt, kompetencje i zgłaszanie awarii
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku - kontakt, świadczenia i rejonizacja
