Płocka drogówka ruszyła z akcją „Prędkość” - w ruch poszły grupy SPEED

FOT. KMP w Płocku
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku prowadzą działania przeciwko kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze kontrolują trasy w miejscach szczególnie niebezpiecznych, wykorzystując pomiary statyczne i dynamiczne. W akcji uczestniczą także policyjne grupy SPEED.
Działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość” rozpoczęli policjanci płockiej drogówki. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości i dostosowują jazdę do warunków panujących na drodze.
Policjanci prowadzą kontrole przede wszystkim w miejscach, w których dochodziło do zdarzeń drogowych oraz tam, gdzie przekraczanie prędkości może powodować szczególne zagrożenie dla kierowców, pasażerów, pieszych i rowerzystów. Pomiary prędkości odbywają się zarówno statycznie, jak i dynamicznie.
W działania zaangażowano również policyjne grupy SPEED. Ich zadaniem jest reagowanie na najbardziej niebezpieczne zachowania na drodze, w tym rażące przekraczanie dozwolonej prędkości. Policja przypomina, że nadmierna prędkość pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.
Kierujący, który łamie ograniczenia prędkości, musi liczyć się z konsekwencjami przewidzianymi w przepisach ruchu drogowego. Policjanci apelują o rozwagę i dostosowanie prędkości nie tylko do znaków, lecz także do pogody, stanu nawierzchni, natężenia ruchu oraz widoczności.
„Każda decyzja za kierownicą ma znaczenie – nadmierna prędkość stwarza zagrożenie nie tylko dla kierującego, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego” - podkom. Monika Jakubowska.
Najbardziej niepokojące jest to, że do tragedii nie zawsze prowadzi brawurowy manewr - czasem wystarczy kilka kilometrów na godzinę za dużo i brak reakcji na warunki na drodze. Dlatego kontrole płockiej drogówki nie są formalnością, lecz próbą zatrzymania niebezpiecznej jazdy, zanim ktoś zapłaci za nią zdrowiem lub życiem.
na podstawie: KMP w Płocku.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Płocku). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Wisła Płock II – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 1 (Grupa I)](/images/mecz/thumbnails/wisla-plock-ii-lechia-tomaszow-mazowiecki-08082026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Wisła Płock II – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 1 (Grupa I)

Apteki w Płocku - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa
![[PIŁKA NOŻNA] Wisła Kraków – Wisła Płock 2:1 w PKO BP Ekstraklasie. Gospodarze rozstrzygnęli mecz przed przerwą](/images/mecz/thumbnails/wisla-krakow-wisla-plock-07082026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Wisła Kraków – Wisła Płock 2:1 w PKO BP Ekstraklasie. Gospodarze rozstrzygnęli mecz przed przerwą

Zaledwie kilka tygodni po wyjściu z więzienia mieszkańcy Płocka zatrzymali włamywacza

Rodzice mogli odetchnąć - płocka drogówka sprawdziła autokar dzieci

Mammografia bez skierowania w Płocku. Badanie może wykryć raka, zanim pojawią się objawy

Podolanka znów otwarta, ale tylko na chwilę. Potem czas na Jagiellonkę

Płocka policja kontroluje hulajnogi. Jeden błąd może skończyć się tragedią

Dziecko lub pies w rozgrzanym aucie. Policja z Płocka ostrzega

942 kilometry wpław. Policjanci z Płocka eskortowali pływaka

Dożywotni zakaz nie zatrzymał kierowcy. W Hyundaiu znaleziono narkotyki

Ponad 1200 kontroli w Płocku. Żaden kierowca nie był nietrzeźwy

Wyprzedzał na wzniesieniu. 76-letnia rowerzystka zginęła w wypadku

Płock zagra nad Wisłą przez dwa wieczory - Letnie Brzmienie Wisły.
Przydatne dane teleadresowe
- Straż Miejska w Płocku - kontakt, telefony, rejony służbowe
- Delegatura WIIH w Płocku - kontakt, godziny i zakres działania
- Płockie Centrum Kształcenia Zawodowego - szkoły, kursy i certyfikacja kompetencji
- ZUS Płock - kontakt, godziny, e-usługi i formularze
- Centrum Zdrowia Psychicznego Świętej Trójcy w Płocku - kontakt, poradnie, oddziały
- Zarząd Dróg Powiatowych w Płocku - kontakt, godziny i zgłaszanie awarii
