UM Płock: Wyrzucasz nielegalnie śmieci? Namierzy cię fotopułapka Straży Miejskiej

1 min czytania

Straż Miejska wyposażona została w fotopułapki, które w najbliższych dniach zawisną ukryte na drzewach. Kamery dla strażników zakupił Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka.

- Fotopułapki zostaną ustawione w miejscach, gdzie najczęściej z naszych obserwacji dochodzi do powstawania dzikich wysypisk oraz w tych, które ustalimy wspólnie z ratuszowym Wydziałem Kształtowania Środowiska wyjaśnia Jolanta Głowacka, rzeczniczka Straży Miejskiej.

Urządzenia będą pracować przez całą dobę. Mogą wykonywać również zdjęcia w nocy, kiedy wykryją ruch. Podobnym urządzeniem dysponują również strażnicy leśni.

Fotopułapka to przenośna kamera. To niewielkie i niepozorne urządzenie nagra filmy i zrobi zdjęcia, które następnie prześle na telefon komórkowy. Po otrzymaniu takiej wiadomości dyżurny Straży Miejskiej podejmie decyzję o interwencji.

Fotopułapka reaguje na ruch i uruchamia się dopiero wtedy, kiedy ktoś znajdzie się w jej pobliżu, dlatego może działać przez dłuższy czas bez konieczności częstego ładowania. W Płocku fotopułapki wykorzystywane będą do monitorowania terenów, na którym powstają dzikie wysypiska śmieci.

Przypominamy, że za wyrzucanie odpadów w miejscach niedozwolonych grozi kara do 500 zł.

opr. ab, Źródło: Straż Miejska w Płocku

plock.eu/pl/aktualnosci/details/article,10243,1,1.html

Autor: krystian