Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Co przyciąga turystów właśnie do Grecji? Przed wszystkim doskonale przygotowana infrastruktura hotelowa, sympatyczni mieszkańcy, piękne plaże i całe mnóstwo atrakcji. Decydując się na Grecję, trzeba wybrać region, w którym chcemy spędzać urlop. Do wyboru mamy albo część kontynentalną Grecji, albo wyspy. Jedną z najczęściej odwiedzanych wysp jest oczywiście Kreta!

Wczasy na Krecie – nie samą praca człowiek żyje!

Wypoczynek i reset od codzienności jest koniecznością w dzisiejszych czasach. Żyjemy szybko, załatwiamy mnóstwo spraw i wciąż zasypywani jesteśmy całym mnóstwem informacji z otoczenia. Nasz odpoczynek codzienny nie jest zazwyczaj taki, jakim być powinien. Odpoczywamy oglądając wiadomości w telewizji lub wybieramy inną bierną formę wypoczynku. Przynajmniej raz w roku warto udać się na rodzinne wakacje. Wczasy Kreta? Dlaczego nie! Grecja, a w szczególności przynależące do niej wyspy maja swój niepowtarzalny urok!

Wakacje – Kreta i atrakcje

Wakacje na Krecie to jeden z wakacyjnych pewniaków. Prawie zawsze panuje tam ładna pogoda i jest cała masa atrakcji. Za najciekawsza część wyspy uchodzi ta położona na zachód. Jednym z największych miast w tej części wyspy jest Chania, otoczone pięknym masywem górskim Białych Gór. W mieście można zwiedzić wenecki port, ruiny miasteczka Kydonia, grobowiec Mathioulakisa, a także muzea, np. Muzeum Archeologiczne, czy Muzeum morskie. Zachodnia Kreta to także Aptera oraz Rethymno. Na wschodzie również nie brakuje świetnie przygotowanych kurortów. Hersosnissos z wieloma urokliwymi zabytkami. To na wchodzie znajduje się także miejscowość nazywana greckim Saint-Tropez, z wyjątkowo pięknymi plażami.

Kiedy polecieć na Kretę?

Kreta jest wsypą, na której przez większą część roku świeci słońce i jest naprawdę ciepło. Jeżeli chcesz wypocząć z rodziną w pełnym słońcu, ciesząc się kąpielami morskimi i leżakowaniem, warto wybrać oczywiście pełnie sezonu. Sezon na wyspie rozpoczyna się w maju i trwa aż do września. Biorąc pod uwagę, że Kreta należy do najchętniej odwiedzanych wysp w Grecji, należy się spodziewać, że w sezonie na plażach będzie tłoczno (no chyba, że zdecydujemy się na wynajem samochodu i wyprawę na mniej uczęszczane plaże, których na krecie nie brakuje!). Dla osób zainteresowanych spokojniejszym wypoczynkiem w gronie rodzinny i aktywnym spędzaniem czasu, warto rozważyć last minute na Kretę w kwietniu, na początku maja lub na przełomie września i października. W tym okresie pogoda jest jeszcze bardzo ładna, a turystów znacznie mniej! Wędrówki po górach i zwiedzanie zabytków antycznych będzie sprawiało w tym czasie ogromną frajdę!

Sporty wodne, lądowe i pyszne jedzenie

Turyści na Kretę lecą z wielu powodów. Niektórym pasuje ten wyjątkowy klimat i piękna woda. Inni zakochani są w szerokich plażach. Jeszcze inni kochają greckie jedzenie, które na wyspach często smakuje nieco inaczej niż na części kontynentalnej z powodu różnych kultur pod których władaniem były wyspy. Jeszcze inni lubią wracać na Kretę z powodu wielu atrakcji – zarówno tych wodnych, jak i tych na lądzie oraz atrakcji nocnych. Liczne kluby, restauracje i dyskoteki umilają wieczorny i nocny czas. Na wsypie nie będą nudzić się miłośnicy nart wodnych, nurkowania czy kitesurfingu.

Bez względu na to, czy na wakacje wybierasz się sam, aby naładować baterię, czy chcesz zrobić niespodziankę swojej drugiej połówce lub spędzić miłe wakacje z rodziną, wyspy greckie będą strzałem w dziesiątkę! Kreta last minute to oferta bardzo popularna. Na pewno znajdziesz wycieczkę Twoich marzeń w doskonałej cenie!

Kreta – wczasy dla całej rodziny!