Policja Płock: Policjanci ugasili pożar domu samotnie mieszkającej kobiety
Do pożaru poddasza domu doszło w miniony weekend w gminie Grabów nad Pilicą. Dom zamieszkiwała samotnie kobieta. Było już po północy, gdy o pożarze został powiadomiony dyżurny kozienickiej komendy. Na pomoc ruszyli policjanci - sierż. Tomasz Dąbrowski, który od 14 lat jest strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzózie i st. post. Ireneusz Iwańczyk. Dzięki policjantom nikomu nic się nie stało, a mieszkanie nie spłonęło.
Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce zauważyli wybiegająca z palącego się domu kobietę, która próbowała sama ugasić płonące poddasze, lecz ogień szybko się rozprzestrzeniał. Policjanci bez chwili wahania rozpoczęli akcję gaśniczą. Jeden z funkcjonariuszy, sierż. Tomasz Dąbrowski od 14 lat jest strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzózie. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz wiedzy najpierw wyłączył prąd w mieszkaniu, a następnie przy wykorzystaniu węża ogrodowego ugasił palące się drewniane elementy poddasza. Mieszkanie było bardzo zadymione. Na szczęście ani kobiecie, ani policjantom nic się nie stało, a mieszkanie nie spłonęło.
Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu straży. Jak oświadczył jeden ze strażaków, akcja gaśnicza została wykonana przez policjantów bardzo profesjonalnie.
Autor. mł. asp. Ilona Tarczyńska
Komenda Miejska Policji w Płock,
mazowiecka.policja.gov.pl
mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/30322,Policjanci-ugasili-pozar-domu-samotnie-mieszkajacej-kobiety.html
Ostatnie Artykuły

Majówkowa oferta zamieniła się w pułapkę. Tak działa oszustwo na kwaterę

Mazowsze szuka drewnianych pereł, które przetrwały próbę czasu

Cyberbezpieczeństwo wraca do Starej Białej - policja szykuje debatę

Płocka biblioteka szuka książki, która wróci do czytelników po latach

Ankieterzy ruszą do wybranych gospodarstw z pytaniami o warunki życia

Broniewski w nowych głosach - młodzi z Płocka dali poezji nowe życie

Jak rodzą się wiersze dla dzieci - Agnieszka Frączek-Gorczyca w Płocku
![[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Płock 1:3](/images/mecz/bruk-bet-termalica-nieciecza-wisla-plock-19042026-13-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Płock 1:3
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa C) – UMKS Trójka Ostrołęka – SMS ZPRP II Płock 32:30](/images/mecz/umks-trojka-ostroleka-sms-zprp-ii-plock-18042026-3230-2.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa C) – UMKS Trójka Ostrołęka – SMS ZPRP II Płock 32:30
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Wisła Płock II – GKS Wikielec 3:1](/images/mecz/wisla-plock-ii-gks-wikielec-18042026-31-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Wisła Płock II – GKS Wikielec 3:1

Kradła dla adrenaliny - płocka 15-latka przegrała z monitoringiem

Motocyklista uderzył w sarnę pod Płockiem - skończyło się w szpitalu

W Drobinie test sprawnościowy pokazał, kto myśli o policyjnym mundurze

