Leasing lub długoterminowy wynajem samochodów to rozwiązania, z których korzysta większość firm w Polsce przy powiększaniu swojej floty. Ogromny wybór modeli z dowolnego segmentu pozwala dobrać pojazdy spełniające wszystkie oczekiwania, dopasowane do celu danego przedsiębiorstwa. Można zdecydować się nie tylko na pojazdy nowe, ale i auta używane – czy ich leasing jest opłacalny?

Leasing samochodu używanego – zalety

Zakup samochodu to duże obciążenie finansowe, szczególnie w przypadku firm, które chcą skompletować nieco większą flotę. Z pomocą przychodzą oferty długoterminowego wynajmu aut, dzięki którym można w jednej chwili zyskać wszystkie potrzebne pojazdy, nie wydając przy tym majątku. Przedsiębiorstwa, które chcą zyskać flotę w dobrym stanie, a przy tym oszczędzić, powinny zdecydować się na auta używane – leasing Arval, firmy oferującej kilkuletnie modele wielu marek, to koszty znacznie niższe niż przy wynajmie nowych pojazdów.

Trzy-, czteroletnie auta to praktycznie nowe modele w świetnym stanie, nie ustępujące najnowszym rocznikom pod kątem wyposażenia i nowoczesnego wyglądu. Mogą stanowić świetną flotę dla dowolnego przedsiębiorstwa, spełniając oczekiwania pod kątem wygody jazdy i niezawodności. Wśród pojazdów używanych można z łatwością znaleźć odpowiednie auta osobowe, dostawcze czy busy, które świetnie sprawdzą się w wyznaczonych zadaniach – np. podczas wyjazdów delegacyjnych, przy przewozie osób czy dostawach towarów.

Dużą zaletą w przypadku zdecydowania się na leasing samochodu używanego jest możliwość dokładnego poznania modelu, który chcemy wypożyczyć. Pojazdy kilkuletnie mają już wyrobioną opinię, można dokładnie sprawdzić, czy w danej wersji nie zdarzają się częste usterki, jak wygląda kwestia spalania, czy auto dobrze sprawdzi się w mieście lub na długich trasach.

Raty w przypadku wzięcia auta używanego w leasing są uzależnione od wycenianej wartości pojazdu, mogą więc być nawet o 50% niższe, niż w przypadku modelu nowego. Samochody w trakcie kilku pierwszych lat tracą najwięcej na wartości, przy czym nie znaczy to wcale, że ustępują nowym modelom pod kątem wyposażenia czy niezawodności.

Czy warto brać auta używane w leasing?

Na co zwrócić uwagę, decydując się na leasing używanego pojazdu?

Jeśli chcemy zasilić swoją firmową flotę samochodami używanymi, leasing powinien być poprzedzony poszukiwaniami odpowiedniego modelu. Warto sprawdzić, czy interesujące nas pojazdy są polecane do danych zadań, z jakim wyposażeniem i wersjami silnika występują, czy nie zdarzają się u nich powtarzające się usterki, które byłyby kosztowne w naprawie.

Konieczny jest także wybór dobrej, sprawdzonej firmy leasingowej, która udostępnia wyłącznie pojazdy w świetnym stanie technicznym i wizualnym. Warto postawić na doświadczone przedsiębiorstwa z Warszawy, z dużym wyborem modeli różnych marek, co pozwoli z łatwością znaleźć pojazd dla siebie. Dzięki temu nawet wybierając auto kilkuletnie, możemy mieć pewność, że posłuży nam dobrze przez najbliższe lata.

Warto również sprawdzić, czy warunki umowy nie nakładają ograniczeń na leasing aut używanych – niektóre firmy ograniczają czas ich wypożyczenia ze względu na ich rocznik, przez co możliwy jest wynajem jedynie na podany okres.

Wynajem używanych aut – opcja dla każdej firmy

Wzięcie auta używanego w leasing to rozwiązanie dla każdej firmy, która chce zyskać sprawne, nowoczesne pojazdy w niskiej cenie. Już kilkuletnie samochody można znaleźć w atrakcyjnej ofercie, co pozwoli zyskać bardzo dobrą flotę dla swojego przedsiębiorstwa. Duże firmy leasingowe zapewniają dostęp do wielu popularnych modeli aut, często wybieranych jako samochody służbowe, można także liczyć na korzystne warunki umowy i niskie miesięczne raty.