Dobre klimatyzatory przemysłowe – jak wybrać najlepszy model?

Klimatyzacja w przemyśle ma szczególne znaczenie – dzięki niej można tworzyć optymalne warunki do pracy różnych instalacji, urządzeń, a także pracowników. Czym powinna cechować się dobra klimatyzacja przemysłowa?

Klimatyzacja przemysłowa w porównaniu do domowej cechuje się nie tylko większą wydajnością. Stosowana w zakładach przemysłowych, przestrzeniach komercyjnych oraz innych przestrzeniach musi cechować się wysoką wydajnością, niezawodnością, a także łatwym sterowaniem.

W użyciu znajdują się obecnie różnorodne klimatyzatory przemysłowe, które można dobrać indywidualnie do miejsca zastosowania. Zaawansowane rozwiązania w tym zakresie oferuje także firma Clima Polska, która od lat zajmuje się dostarczaniem klimatyzacji przemysłowej dla klientów z Warszawy i okolic.

Jak zatem wybrać najlepszy klimatyzator dla przemysłu? Zachęcamy do zapoznania się z poradami przygotowanymi wspólnie z ekspertami z firmy Clima Polska!

Klimatyzatory przemysłowe – rodzaje urządzeń

W przemyśle stosuje się różne klimatyzatory, które dobiera się indywidualnie w zależności od zapotrzebowania, miejsca montażu, oczekiwanej efektywności pracy. Wśród tych stosowanych najczęściej znajdują się:

  • klimatyzator ścienny – najczęściej są to urządzenia typu split albo multisplit, które składają się z jednostek zewnętrznych i wewnętrznych

  • klimatyzator kanałowy – możliwy montaż naścienny albo na suficie, najczęściej wchodzi w skład większej instalacji klimatyzacyjnej

  • klimatyzator kasetonowy – rodzaj klimatyzatora montowanego do sufitu podwieszanego, także jest stosowany w większych instalacjach klimatyzacyjnych

Warto też zaznaczyć, że w użyciu spotyka się klimatyzatory przemysłowe przenośne, czyli urządzenia, które są mobilne. Mogą one zatem zmieniać miejsce swojej pracy w zależności od potrzeb użytkowników. Sprawdzają się też przy wyjazdowych pracach.

Spotykamy też konkretne typy klimatyzatorów dedykowane do danych zastosowań, na przykład są to klimatyzatory przemysłowe do szaf sterowniczych, serwerowni.

Powyższe rodzaje klimatyzatorów oferowane są w różnych wariantach mocy – wówczas klimatyzator dobiera się indywidualnie w zależności od powierzchni pomieszczenia, w którym urządzenie to ma działać.

Klimatyzatory przemysłowe – czym powinien cechować się najlepszy model?

Jeśli mamy zainwestować w klimatyzator przemysłowy, urządzenie to powinniśmy dobierać pod kątem indywidualnych potrzeb, biorąc przy tym pod uwagę następujące parametry:

  • wydajność pracy urządzenia

  • energooszczędność

  • emitowany hałas podczas pracy

  • miejsce montażu

  • rozmiary urządzenia

  • sposób obsługi – także w ramach systemów BMS

Systemy BMS, czyli systemy inteligentnego budynku są obecnie coraz częściej wdrażane tam, gdzie działa klimatyzacja przemysłowa. Wówczas możliwe jest łatwiejsze zarządzanie urządzeniami i instalacjami wchodzącymi w skład systemu BMS, co przekłada się także na większy komfort, efektywność oraz niższe koszty eksploatacji budynku.

Klimatyzatory przemysłowe – kup w Clima Polska!

Jeśli także interesują Cię dobre klimatyzatory przemysłowe ceny na atrakcyjnym poziomie może zaproponować firma Clima Polska z Warszawy – to właśnie tu możesz znaleźć najlepsze modele klimatyzatorów przemysłowych, w tym między innymi od firmy Mitsubishi Electric.

Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z pełną gamą klimatyzatorów przemysłowych w firmie Clima Polska!