Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Zaszycie alkoholowe – jak działa?

Leczenie alkoholizmu często opiera się na środku zwanym – Esperal, co więcej spora liczba osób posiada tzw. wszywki alkoholowe oraz znane są sytuacje, w których dana osoba skorzystała z tej opcji. Co więcej, ponad 10% dorosłych Polaków ma problem z nadużywaniem alkoholu. Pewna część z nich, stosuje właśnie wyżej opisaną metodę, czy to jednak skuteczne w leczeniu tego uzależnienia?

Zaszycie alkoholowe jest bardzo popularne, ale co ciekawe, w roku 2009 wstrzymano produkcję Esparalu. Po pewnym czasie ponownie pojawił się on na rynku i jest dostępny po dziś dzień. Jednak jego nazwa brzmi inaczej – disulifram WZF. Jest to jednak to sam co Esperal i zawiera tą samą czynną substancję. Zatem mimo tego wszycie esperalu w Warszawie i innych miastach wciąż się odbywa – z tym, że pod inną nazwą. Warto zorientować się zatem, ja klarują się ceny wszywki alkoholowej w Warszawie.

Gdzie umieszcza się wszywkę?

Zaszycie alkoholika przeprowadza chirurg, poprzez nacięcie skóry i umieszczenie specyfiką bezpośrednią pod nią. Najczęstszym miejscem dla wszywki są łopatki lub pośladki. Środek, które jest tam umieszczony, uwalnia się do krwioobiegu, w którym przebywa przez około kilka miesięcy. Chociaż producent udzieli ośmiomiesięcznej gwarancji, lekarze oraz pacjenci utrzymują, że jej działanie wydłuża się nawet do dwunastu miesięcy.

W klinikach w Warszawie wszywka alkoholowa podawana jest po minimum dwunastogodzinnej abstynencji, chociaż lepiej poczekać całą dobę. Zabieg trwa krótko, bo tylko pół godziny, przy miejscowym znieczuleniu. Jeżeli wszywka nie wejdzie w żadne reakcje z alkoholem, nie ma obaw o żadne efekty uboczne, ani też nie wpływa na zażywanie innych leków.

Działanie

Stosowane wszywki alkoholowe w Warszawie nie są bezpośrednim lekiem na alkoholizm, natomiast mają odstraszyć uzależnionego od picia. Konieczne jest jednak to, aby alkoholik nauczył się trzeźwości bez wpływu zewnętrznego. Ideą zaszycia alkoholowego w Warszawie jest terapia awersyjna. Teoria ta mówi, że uzależniony pod wpływem działania substancji, po spożyciu alkoholu będzie miała na tyle złe samopoczucie, że zniechęci się do dalszego picia, w wyniku wstrętu i awersji.

W związku z tym, wszywka w Warszawie ma wywołać kompletnie odwrotny mechanizm do tego, który pobudza ludzi do picia odurzających substancji. Podczas normalnego spożywania alkoholu, dochodzi bowiem do przyjemnego rozluźnienia i odurzenia. Konsekwencje tego stanu, są jednak odsunięte w czasie. W wypadku zaszycia alkoholowego, dolegliwości następują już po kilku minutach.

Alkoholika ma już odstraszać sama myśl o konsekwencja, spożycia alkoholu. Z założenia, to właśnie zagrożenie zdrowia lub życia, ma powstrzymywać przed piciem (przynajmniej w wypadku niektórych uzależnionych).

Chociaż znajome są intencje twórców, implantacja esperali nie zawsze wywołuje awersje do samego alkoholu, a częściej do wszywki, która to bezpośrednio wywołuje niemiłe uczucie. Stąd też, niektórzy uzależnieni bardzo impulsywnie podejmują decyzję o zaszyciu, tak samo jak i o jej usunięciu. Niekiedy zdarza się, że pacjent przychodzi już na drugo dzień z prośbą o jej usunięcie.

Zanim sami zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto poznać ceny zaszycia alkoholowego w Warszawie lub w inny mieście. Co więcej, jak wynika z powyższego opisu, nie każdy będzie w stanie poradzić sobie z chęcią sięgania po alkohol, a Ci mniej wstrzemięźliwi mogą nie poradzić sobie z nią nawet jednej doby. Mimo wszystko, metoda ta jest często stosowana, a wielu pacjentów bardzo ceni sobie jej działanie.

1000 Znaków do wykorzystania