Radomscy wywiadowcy zatrzymali nietrzeźwego dostawcę pizzy – miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast będący po służbie policjant z Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP zs. w Radomiu uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy seata, który miał ponad 3 promile alkoholu.

W sobotę (09.11.) rano będący po służbie policjant z Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP zs. w Radomiu na terenie gminy Kowala zwrócił uwagę na jadący przed nim pojazd marki seat, który jechał zygzakiem niemal całą szerokością jezdni. Funkcjonariusz podejrzewał, że kierowca tego auta jest nietrzeźwy i nie pomylił się. Gdy zajechał mu drogę i podszedł to auta, od kierowcy było czuć silną woń alkoholu. Policjant zabrał kierowcy kluczyki od auta udaremniając tym samym dalszą jazdę i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego policji. Nietrzeźwym kierowcą okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu radomskiego, który kierował autem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Natomiast w poniedziałek (11.11) wieczorem radomscy wywiadowcy zauważyli na ulicy Wośnickiej w Radomiu pojazd marki fiat i podejrzewali, że jego kierowca jest pod wpływem alkoholu. Zatrzymali auto do kontroli i okazało się, że 25-letni dostawca pizzy jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że kilka tygodniu wcześniej miał już zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pojazdem po alkoholu.

Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Autor: Justyna Leszczyńska