UM Płock: Nic tak serca nie budzi, jak bycie dobrym dla ludzi

2 min czytania

Zapraszamy do działu Kultura, w którym znajdą Państwo zapowiedzi ciekawych imprez, relacje i zdjęcia z wydarzeń kulturalnych, recenzje, szczegółowy miesięczny kalendarz imprez oraz ramowy plan wydarzeń na cały rok. Prezentujemy ofertę nie tylko płockich placówek kultury, ale także ciekawe wydarzenia z regionu. Mamy nadzieję, że zamieszczone informacje pomogą Państwu w wyborze propozycji dla siebie i atrakcyjnym oraz twórczym spędzaniu wolnego czasu.

Zapraszamy w czwartek 30 stycznia o godz. 10:00 i 12:00 do Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki na spektakl pt.: Nic tak serca nie budzi, jak bycie dobrym dla ludzi”. Jest to efekt pracy uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 12. Przedstawienie kładzie nacisk na kwestię tolerancji, akceptacji i szacunku do drugiego człowieka, podejmuje także trudną tematykę hejtu.

Spektakl to kompilacja różnych form teatralnych, m.in.: scenek rodzajowych oraz elementów pantomimy. Powstał w ramach projektu Happening performance w szkole” i środków otrzymanych z Urzędu Miasta Płocka przez Stowarzyszenie Szkoła pod Brzozami”. Uczniowie pracowali w 3 grupach tematycznych teatralnej, muzycznej i plastycznej.

Przedstawienie daje wskazówki jak żyć w zgodzie ze sobą, by zamiast reagować i krytykować, móc czerpać radość z życia, kontaktu z drugim człowiekiem. Okazuje się bowiem, że wystarczy zmienić niewiele, by zmieniło się naprawdę wszystko”. Odpowiedź, jak to zrobić, widzowie znajdą z pewnością w zaprezentowanych treściach spektaklu przygotowanego przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku.

Do obejrzenia spektaklu zaproszono uczniów klas VIII wszystkich szkół podstawowych w Płocku. Serdecznie zapraszamy!

op. K. Kozłowski, źródło: Stowarzyszenie Szkoła pod Brzozami”

plock.eu/pl/aktualnosci_kulturalne/details/article,10984,1,1.html

Autor: krystian