W jaki sposób uchronić pszenicę przed grzybami?

Wysokie temperatury oraz duża wilgoć sprzyjają rozmnażaniu grzybów, które mogą powodować poważne choroby zboża. Aby zapewnić sobie większe oraz bardziej jakościowe plony pszenicy, należy zastosować opryski fungicydami, czyli specjalistycznymi środkami do walki z grzybami.

Zabiegi T1, T2 i T3 w pszenicy

Pierwszy zabieg wykonywany jest w kwietniu, gdy podstawa źdźbła jest narażona na aktywność ze strony grzybów. Zabieg T2 w pszenicy stosujemy kilka tygodni później, zanim upłynie okres ochronny pierwszego oprysku. Drugi zabieg ma na celu ochronić liście. Jeśli zachodzi taka potrzeba, można również wykonać zabieg T3, który stosuje się po kłoszeniu pszenicy.

Dokładne terminy zależą w głównej mierze od uprawianej odmiany pszenicy, a także od panujących warunków atmosferycznych. Zabiegi T1 i T2 często zbiegają się w czasie z optymalnym terminem do zastosowania nawozów mineralnych. Dzięki temu, fungicydy można zastosować wraz z nawozem, pod warunkiem zastosowania odpowiednich proporcji.

Gdzie pozyskać skuteczne fungicydy przeciwko grzybom?

Jeśli potrzebujesz sprawdzonych preparatów do przeprowadzania zabiegów T1 i T2 w pszenicy, zalecamy zakupy online, które gwarantują znacznie większy wybór produktów. Preparaty są szczegółowo opisane, dzięki czemu, dużo łatwiej jest wybrać fungicyd w pełni dostosowany do specyfiki naszej uprawy. Niewątpliwą zaletą zakupów przez Internet są również atrakcyjne ceny. Przy okazji, możemy zaopatrzyć się w inne, równie potrzebne środki ochrony roślin oraz nawozy.