Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Płock — planowane inwestycje deweloperskie

Położony niecałe dwie godziny od Warszawy Płock może się poszczycić długą historią oraz wieloma zabytkami. Współcześnie miasto pełni role jednego z najważniejszych ośrodków gospodarczo-ekonomicznych w regionie. Nie brakuje również osób, które chcą w nim zamieszkać. Naprzeciw tym tendencjom wychodzą nowe inwestycje deweloperskie.

Płock — historyczna stolica Mazowsza

Płock to miasto na prawach powiatu, które historycznie pełniło rolę stolicy Mazowsza. Długa historia jest widoczna w licznych zabytkach oraz architekturze miasta, które zostało wpisane do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Obecnie Płock znany jest głównie jako krajowy potentat rynku paliw płynnych oraz centrum technologiczno-przemysłowe, które daje zatrudnienie mieszkańcom regionu. Na wysokim poziomie stoi tu także kultura. Bezpośrednie sąsiedztwo Gostyńsko-Włocławskiego Park Krajobrazowego daje możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego.

Mieszkania deweloperskie

Atrakcyjna lokalizacja, dobra komunikacja z Warszawą oraz ciekawe możliwości na miejscu sprawiają, że Płock cieszy się zainteresowaniem wśród osób planujących zakup swojego własnego mieszkania. Popyt i relatywnie niskie ceny gruntów zachęcają do realizacji nowych inwestycji deweloperskich. Nowe osiedla powstają zarówno w ścisłym centrum miasta, jak i na jego obrzeżach.

Inwestycje cechują się przemyślaną architekturą oraz wysokiej jakości standardem wykonania. Nowe mieszkania w Płocku posiadają zróżnicowane metraże oraz układy, dzięki czemu są atrakcyjną propozycją, zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi. Ceny mieszkań zaczynają się już od 4 tys. zł za mkw., tym samym Płock stanowi ciekawą alternatywę dla kupna mieszkania w Warszawie.

Planowane inwestycje

Ciekawą propozycją deweloperską jest Kolegialna Residence. Jest to kameralna inwestycja mieszkaniowa zlokalizowana w ścisłym centrum Płocka. Mieszkania znajdują się w odrestaurowanym budynku, który został rozbudowany od strony podwórza. Nowe mieszkania dostępne są w metrażach od 30 do 130 mkw. Wszystkie apartamenty posiadają duże, wysokie okna, a większość z nich balkony. Na dachu planowane jest utworzenie zielonej przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców.

Propozycją dla osób szukających mieszkania poza centrum miasta może być osiedle Zielone Korony, które powstaje przy ulicy Sikorskiego na osiedle Podolszyce Północ. Kameralna architektura z wykorzystaniem naturalnych materiałów koresponduje z zielonym otoczeniem osiedla oraz stwarza przestrzeń sprzyjającą wypoczynkowi. W trosce o komfort i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców osiedle zostanie ogrodzone. W inwestycji jest przewidziane miejsce na lokale usługowe i biurowe.

Innym przykładem planowanej realizacji deweloperskiej jest osiedle Zielona Sadyba przy ul. Żyznej. W ofercie znajdują się mieszkania o powierzchni od 33 do 74 mkw. oraz przestrzenne apartamenty o powierzchni 107 mkw. Wszystkie lokale posiadają co najmniej jeden balkon, widną kuchnię, komórkę lokatorską oraz dwa miejsce postojowe. Osiedle posiada dostęp do infrastruktury handlowo-usługowej oraz terenów rekreacyjnych.