Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Ciechanowa, który prowadził pojazd mając w organizmie ponad 1,5 promila, nie posiadał uprawnień do kierowania dodatkowo posiadał przy sobie substancje zabronione. Teraz odpowie przed sądem.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w piątek wieczorem w Ciechanowie. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji ciechanowskiej policji zauważyli samochód osobowy marki Seat Ibiza. Styl jazdy kierowcy wzbudził podejrzenie u funkcjonariuszy. Szybko zatrzymali mężczyznę, który stwarzał zagrożenie na drodze. Był to 30-letni mieszkaniec Ciechanowa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierował samochodem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dalsze czynności z mężczyzną wykazały, że 30-latek posiadał przy sobie susz roślinny. Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że jest to marihuana.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości bez uprawnień a także za posiadanie substancji odurzającej.

 

Autor: kom. Jolanta Bym