Policja Płock: Uciekał skradzioną ciężarówką, najbliższe miesiące spędzi w areszcie
Zatrzymany przez policjantów 43-latek został wczoraj tymczasowo aresztowany. Podejrzany najpierw doprowadził do kolizji z samochodem ciężarowym, po czym wypchnął z samochodu kierującego scanią. Sam wsiadł za kierownicę ciężarówki i ruszył, uciekając drogą krajową. Dzięki dobrze zorganizowanym działaniom pościgowym, został zatrzymany. Mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego usłyszał zarzuty rozboju, posiadania zabronionych substancji i uszkodzenia mienia. Grozi mu do 12 lat więzienia.
We wtorek dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji i kradzieży pojazdu, do której doszło w miejscowości Warszewka w gminie Drobin. Sprawca kierowca osobowego volvo po uderzeniu w naczepę samochodu ciężarowego, wysiadł z pojazdu po czym wypchnął siedzącego za kierownicą scanii mężczyznę i szybko odjechał ciężarówką, porzucając swój pojazd.
W odpowiedzi na tę informację szybko w pościg za uciekającym sprawcą ruszyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy. O pościgu poinformowani zostali również policjanci z ościennych jednostek Policji.
Mężczyzna nie reagował na sygnały policjantów do zatrzymania pojazdu. Ostatecznie ciężarówka została zatrzymana w miejscowości Nacpolsk, na punkcie blokadowym ustawionym przez policjantów z płońskiej drogówki. Uciekinierem okazał się 43-latek z powiatu piaseczyńskiego. Mężczyzna miał przy sobie kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz marihuanę.
43-latek był trzeźwy, nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego przez płockich policjantów, podejrzany usłyszał zarzuty. Wczoraj decyzją sądu mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
Autor: podkom. Marta Lewandowska
Komenda Miejska Policji w Płock,
mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/60697,Uciekal-skradziona-ciezarowka-najblizsze-miesiace-spedzi-w-areszcie.html
Ostatnie Artykuły

Tablice zostają na aucie. Rejestracja ma być prostsza

Bulwary wchodzą w drugi etap. Zmiany potrwają do 2027 roku

Pijany wszedł po perfumy, a z drogerii wyszedł z zarzutem w Płocku

Płockie zoo szykuje noc pełną pokazów i spotkań z egzotycznymi zwierzętami

Na Skarpie szykuje się piknik z atrakcjami dla mieszkańców

Płocki chór znów złoty. ASBeek wrócił z Sopotu z najwyższą nagrodą

Podolanka zamknięta na zawody. MOSiR zmienia plan na jeden dzień

Na Narutowicza stanęła wystawa o buncie z 1976 roku i jego cenie

Upadek na drodze dla rowerów skończył się szpitalem i policyjną kontrolą

Młody płocczanin wszedł do finału z piątym czasem i skończył piąty

895 wykroczeń w tydzień - SPEED znów przyłapał kierowców na prędkości

W Płocku jeden dzień przyniósł śmierć na przejściu i wypadek motocyklistki

Fotografia uliczna pod lupą. W Płocku startuje nowy projekt

WyGRAne soboty wracają do Płocka - siedem spacerów z zagadką
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Stanisława Kostki w Płocku - kontakt, historia, kancelaria
- WIOŚ Płock - kontakt, zgłoszenia i obsługiwany region
- Mazowiecki Urząd Wojewódzki Delegatura w Płocku - kontakt, godziny, paszporty
- Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów - kontakt, bilety, zajęcia
- Oddział Celny w Płocku - kontakt, godziny i zakres spraw celno-akcyzowych
- Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Płocku - kontakt, godziny kancelarii, sakramenty
