Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Citroen C3 - o modelu

Zastanawiając się nad wyborem nowego samochodu, poddajemy analizie zróżnicowane kryteria, tak aby jak najlepiej dopasować swoje przyszłe auto do aktualnych potrzeb i oczekiwań. Bierzemy pod uwagę nie tylko obecną sytuację, ale również plany na przyszłość, zakładając, że musimy przewidzieć to, czy auto będzie nam odpowiadało nie tylko za rok, ale i za kilka lat. Czym kierujemy się przy wyborze Citroena C3, dla kogo dedykowany jest ten model samochodu?

Citroen C3 - o modelu

Citroen C3 to samochód należący do hatchbacków segmentu B, dostępny na rynku od 2002 roku. W międzyczasie byliśmy świadkami wielu zmian konstrukcyjnych modelu, przechodząc co kilka lat, przez różne generacje. Pierwsza wersja Citroena C3 była inspirowana modelem Citroena 2CV (czyli popularną “Kaczką”, której początki sięgają aż 1949 roku). Dzisiejszy design samochodu ma już jednak niewiele wspólnego ze starymi modelami i spełnia zupełnie inne potrzeby użytkowników.

Czy wiesz, że w przeciągu dwóch miesięcy od premiery nowego modelu III generacji Citroena C3 na jego wybór zdecydowało się ponad czterdzieści tysięcy osób? Zaledwie po pół roku, liczba właścicieli nowych C3 wzrosła do ponad stu tysięcy. To niebywały sukces, który sprawił, że Citroen C3 zyskał miano bestsellera i utrzymuje je do dziś.

Citroen C3 w najnowszej wersji Aircross mierzy 399,6 cm długości, 200,7 cm szerokości oraz 147,4 cm wysokości. W środku mieści się pięciu pasażerów, choć jeśli myślimy o dłuższej trasie i chcemy aby podróż przebiegała komfortowo, warto rozważyć zmniejszenie ilości pasażerów do czterech osób. Jeśli szukamy przyjemnego kompaktowego samochodu, to warto rozważyć właśnie ten model. To samochód, który spełnia oczekiwania nie tylko osób, które na co dzień poruszają się po mieście, ale również użytkowników, którzy okazyjnie decydują się na ucieczkę poza miasto.

Citroen C3 jest niezmiennie chwalony za swoją praktyczność i przestronność. Przy założeniu czterech pasażerów, osoby siedzące z tyłu mają dużo miejsca na nogi i głowy, mimo pozornie niewielkiego rozmiaru samochodu. Jeśli potrzebujemy przewieźć coś większego, możemy ze spokojem zaplanować miejsce na przedmiot o długości do 2,4 m. Świetnym udogodnieniem jest też obecność dużej ilości schowków czy pojemnych kieszeni w drzwiach, oraz wygodnych uchwytów na kubki.

Nowoczesna wersja Citorena C3 Aircross zbiera wiele pochlebnych opinii dotyczących komfortu jazdy. Wysokie zawieszenie sprawia, że Aircross świetnie odnajduje się na nierównościach. Decydując się na zakup Citroena C3 prosto z salonu, warto pamiętać, że ten model wyróżnia się wyjątkowo dużą możliwością personalizacji. Producent proponuje aż siedemdziesiąt wersji kolorystycznych modelu, oraz trzy rodzaje naklejek dekoracyjnych z tyłu samochodu. Mając tak duże możliwości konfiguracji jesteśmy w stanie nadać temu modelowi indywidualny charakter, a unowocześnione wnętrze sprawia, że nową wersją C3 jeździ się po prostu przyjemnie.

Citroen C3 - dostępne silniki

Decydując się na ten model auta, możemy wybrać spośród dwóch rodzajów silników i kilku wariantów mocy. Silnik trzycylindrowy 1.2 Puretech oraz 1.6 BlueHDI. Decydując się na dany wariant musimy wziąć pod uwagę nasze plany wobec przyszłego pojazdu.

Jeśli będziemy poruszać się Citroenem na krótkich dystansach, dobrym rozwiązaniem okaże się wersja benzynowa 1.2 o mocy 68 KM lub 82 KM. To najbardziej optymalne rozwiązanie, jeśli będziemy jeździć głównie w mieście. Jeśli natomiast potrzebujemy mocniejszego silnika, warto rozważyć wersję o mocy 110 KM, różnica pomiędzy tą wersją a np. wersją z 82 KM jest mocno wyczuwalna w trakcie jazdy, zapewnia również optymalne spalanie, które w przypadku tego modelu oceniane jest na około 6,5 l na 100 km.

Jak sprawdzić czy to odpowiedni model?

Jeśli nie jesteśmy pewni czy dany model samochodu będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom, warto zastanowić się nad formą auta na abonament. Korzystając z tej możliwości, otrzymujemy fabrycznie nowy samochód na 12 miesięcy i pełen pakiet usług, który pozwala nam po prostu cieszyć się z jazdy, bez dodatkowych zmartwień o serwis, czy przeglądy. Bez długofalowych zobowiązań, uiszczamy stałą, miesięczną opłatę abonamentową w zamian za możliwość korzystania z samochodu. Prosta umowa bez zbędnych formalności i optymalna długość trwania wynajmu - to najlepszy sposób na własny, nowy samochód.