Pierwszego grudnia po raz pierwszy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu wraz z Towarzystwem Miłośników Miasta Zwolenia im. Jana Kochanowskiego ruszają z "Niebieską Gwiazdką". Wszyscy łączą siły, by pomóc najbardziej potrzebującym osobom, rodzinom czy seniorom.

Koordynatorem akcji jest st. sierż. Anastazja Furga funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu, która nawiązała współpracę z przewodniczącą Towarzystwa Miłośników Miasta Zwoleń Bogusławą Jaworską. Wspólnie będzie zbierana żywność długoterminowa, środki czystości, sprzęt AGD, artykuły szkolne i zabawki.

St. sierż. Anastazja Furga funkcjonariuszką Policji jest od 2017 roku. Służbę rozpoczęła w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie. To tam po raz pierwszy policjanci z Posterunku Policji w Teresinie zapoczątkowali akcję "Niebieska Gwiazdka". St. sierż. Anastazja Furga bacznie przyglądała się akcji. Od lutego bieżącego roku jest funkcjonariuszką Policji w Zwoleniu. Po przekroczeniu progu komendy z niecierpliwością czekała na okres przedświąteczny, kiedy będzie mogła "zarazić" innych policjantów gwiazdkową ideą.  

Akcja "Niebieska Gwiazdka" skoncentrowana jest na cały powiat zwoleński. Dzielnicowi wytypowali kilka rodzin, dzieci i seniorów znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej, którzy zostaną objęci pomocą w ramach akcji „Niebieska Gwiazdka”.

19 grudnia o godz.12 w Kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu odbędzie się msza święta po której zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Zwolenia. Po mszy również organizowana zostanie zbiórka pieniężna oraz dary na rzecz akcji "Niebieska Gwiazdka".

Zebrane rzeczy zostaną przekazane rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, ale również seniorom i osobom samotnym. Zbiórka artykułów będzie prowadzona do 23 grudnia w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu przy ul. Wojska Polskiego 78 w godz. 7-15. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 780 526 553.

Paczki trafią do najbardziej potrzebujących tuż przed Wigilią. Serdecznie zachęcamy wszystkich o wparcie tej inicjatywy. Razem możemy pomóc najbardziej potrzebującym.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Słyk