Policja Płock: Dyżurny KMP w Radomiu zapobiegł tragedii

1 min czytania

Doświadczenie dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, asp. szt. Marcina Sułowskiego, pozwoliło zapobiec tragedii. Dzięki swojemu zaangażowaniu udało mu się odwieść mężczyznę od zamiaru popełnienia samobójstwa.

Kilka dni temu za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, dyżurny KMP w Radomiu, otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który ma zamiar popełnić samobójstwo. Natychmiast wdrożył niezbędne procedury, a następnie kilkukrotnie usiłował skontaktować się z mężczyzną telefonicznie.

Po jednej z prób nawiązał kontakt z mężczyzną, który przemarznięty i zdezorientowany znajdował się w lesie. W trakcie kilkuminutowej rozmowy policjantowi udało się odwieść mężczyznę od zamiaru popełnienia samobójstwa. Jednocześnie koordynował on akcję skierowanych na miejsce policjantów, którzy dzięki jego wskazówkom odnaleźli mężczyznę i zapobiegli tragedii.

Autor: st. sierż. Kamil Warda

Komenda Miejska Policji w Płock,

mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/62115,Dyzurny-KMP-w-Radomiu-zapobiegl-tragedii.html

Autor: krystian