Sprawdź szybki kalkulator OC i wybierz najkorzystniejszą ofertę

Poszukiwania polisy ubezpieczeniowej dla samochodu nie muszą już oznaczać długiego oczekiwania w kolejkach w biurach ubezpieczeniowych – szybki kalkulator OC pozwoli na znalezienie najlepszej oferty… bez wychodzenia z domu! Czym jest kalkulator OC i w jaki sposób działa?

Szybki kalkulator OC – jakie dane okażą się niezbędne?

Szybki kalkulator OC to nieocenione narzędzie, kiedy konieczne jest zakupienie polisy komunikacyjnej. Osoby szukające takiego ubezpieczenia chętnie korzystają z tego narzędzia, które pozwala na oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Dawniej konieczne było uzupełnianie długich formularzy w internetowych kalkulatorach, co było nużące i wymagało czasu. Obecnie szybki kalkulator OC oferowany przez markę Beesafe wymaga wyłącznie dwóch informacji: daty urodzenia właściciela samochodu oraz numeru rejestracyjnego. Pozostałe informacje, które niezbędne są do wyliczenia składki, kalkulator pobiera z rozbudowanych baz danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Beesafe to lider na polskim rynku ubezpieczeniowym. Marka ta specjalizuje się w sprzedaży polis przez Internet oraz licznych udogodnieniach dla klientów.

Czym jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny?

UFG to instytucja, do której zadań należy kontrola spełnienia obowiązku kupna polisy OC. Bazy danych, udostępniane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, to olbrzymie ułatwienie w poszukiwaniu polisy dla siebie. Dzięki tego rodzaju bazom możliwe jest znalezienie polisy OC, ale też weryfikowanie przez towarzystwa ubezpieczeniowe poprawność podanych danych czy wykrywanie oszustw ubezpieczeniowych.

Szybki kalkulator OC i kupno polisy przez Internet

Jeśli polisa zaproponowana przez szybki kalkulator OC jest odpowiednia, można bez trudu zakupić ją bez wychodzenia z domu. Po zaksięgowaniu płatności polisa zostaje wysłana pod wskazany w zamówieniu adres email. Kolejno można ją po prostu wydrukować!