Sukces płockich policjantów: Rozbito gang narkotykowy, zatrzymania na gorącym uczynku
Skuteczne działania płockich funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. Szybka i zdecydowana interwencja pokazała determinację w walce z przestępczością narkotykową.
  • Zatrzymanie dwóch mężczyzn w trakcie transakcji narkotykowej.
  • Zabezpieczenie znacznych ilości marihuany, amfetaminy oraz tabletek ekstazy.
  • 24-letni mieszkaniec Płocka miał już wcześniej na koncie podejrzenia o przestępczą działalność.
  • Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności za posiadanie i handel narkotykami.

W ubiegły czwartek, płoccy policjanci przeprowadzili udaną operację, której efektem było zatrzymanie dwóch osób w trakcie nielegalnej transakcji narkotykowej. Jednym z zatrzymanych jest 24-letni mieszkaniec Płocka, który od dłuższego czasu znajdował się w kręgu zainteresowań policji.

Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 200 gramów marihuany, amfetaminy oraz tabletki ekstazy. Został mu postawiony zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich dystrybucji. Sprawa będzie miała dalszy ciąg w sądzie, gdzie mężczyzna stanie w obliczu możliwej kary do 10 lat więzienia.

Jego wspólnik, 29-latek z powiatu płockiego, który uczestniczył w transakcji, również został zatrzymany. Przy nim policjanci znaleźli zakupione narkotyki. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W jego przypadku, za przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Działania te są kolejnym przykładem na to, jak ważna jest systematyczna i zdecydowana postawa policji w eliminowaniu przestępczości narkotykowej. Każde takie działanie przybliża nas do bezpieczniejszej wspólnoty, gdzie przestępczość jest skutecznie zwalczana.


Policja Płock