We wtorek wspólne czytanie „Rzepki” z Prezydentem Miasta Płocka
Już 11 czerwca o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie - wspólne czytanie „Rzepki” Juliana Tuwima. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych atrakcjach, a głównym punktem programu będzie obecność Prezydenta Miasta oraz znanych płocczan.
  1. Spotkanie z Prezydentem Miasta i lokalnymi osobistościami.
  2. Profesjonalna rozgrzewka z aktorem Mariuszem Pogonowskim.
  3. Wspólne czytanie „Rzepki” Juliana Tuwima.
  4. Tradycyjna pamiątkowa fotografia.

W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w Płocku odbędzie się coroczne spotkanie pod hasłem „Czytać wypada, czyli książek parada”. Główna część wydarzenia, wspólne czytanie „Rzepki” Juliana Tuwima, odbędzie się na Starym Rynku przy małej scenie.

W programie nie zabraknie atrakcji, takich jak spotkanie ze znanymi płocczanami, dyrektorami lokalnych szkół i przedszkoli, a także pracownikami i wychowankami HZPiT „Dzieci Płocka”. Na uczestników czeka również profesjonalna rozgrzewka prowadzona przez Mariusza Pogonowskiego, aktora Teatru Dramatycznego w Płocku, oraz tradycyjna pamiątkowa fotografia „CzyTa Fotka”.

Zapraszamy wszystkie grupy z płockich szkół i przedszkoli, a także osoby indywidualne, do wspólnego świętowania literatury i spędzenia miłego czasu w towarzystwie książek i lokalnych osobistości.

Z kolei 19 czerwca o godzinie 17:00 w Mediatece eMka Książnicy Płockiej przy ul. Kościuszki 3b odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Jax. Joanna Jax jest autorką wielu cenionych powieści, takich jak „Dziedzictwo von Becków”, „Zemsta i przebaczenie” czy „Córka fałszerza”. Posiada na swoim koncie liczne nagrody i nominacje, w tym tytuł Laureatki Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016.

Podczas spotkania z Joanną Jax, uczestnicy będą mieli okazję poznać bliżej twórczość autorki, zadać pytania oraz zdobyć autograf. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, a organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych literaturą do uczestnictwa.

Nie przegapcie tych literackich wydarzeń, które niewątpliwie wzbogacą kulturalne życie naszego miasta i dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.


Opierając się na: Urząd Miasta Płocka