Zawodniczki UKS Fu HokKuen Płock zdobyły sześć medali na Mistrzostwach Polski Wushu Kung Fu
Zawodniczki UKS Fu Hok Kuen Płock odniosły spektakularne sukcesy na XXX Mistrzostwach Polski Wushu Kung Fu. Dzięki swojej determinacji i ciężkiej pracy przywiozły z zawodów aż sześć medali, co jest niebywałym osiągnięciem. Wśród laureatek znalazły się Emilia Rychlewska oraz Laura Szewczuk, które zdobyły najwyższe miejsca na podium.

Emilia Rychlewska zdobywa tytuł Mistrzyni Polski w dwóch konkurencjach

Emilia Rychlewska, startująca w kategorii kobiet 18-39 lat, zdominowała rywalizację, zdobywając Mistrzostwo Polski w konkurencji form południowych zarówno z szablą, jak i z kijem. Jej występy były na tyle imponujące, że nie tylko przyciągnęły uwagę sędziów, ale także zasłużyły na uznanie publiczności. Rychlewska do swojego dorobku dołożyła także srebrny medal w formach tradycyjnych południowych, co świadczy o jej wszechstronności i doskonałym przygotowaniu.

Laura Szewczuk triumfuje w kategorii juniorek

Laura Szewczuk, tegoroczna stypendystka Urzędu Miasta, również odegrała znaczącą rolę na mistrzostwach. W kategorii 15-17 lat zdobyła złoty medal w formach z szablą południową. Jej umiejętności i precyzja w wykonaniu technik przyniosły jej także dwa srebrne medale – w formach tradycyjnych oraz w formach z bronią długą. Te osiągnięcia są dowodem na to, że młode zawodniczki z Płocka mają przed sobą świetlaną przyszłość w świecie wushu kung fu.

Wzrost konkurencji na krajowych zawodach

Warto zaznaczyć, że tegoroczne mistrzostwa były wyjątkowo wymagające. W porównaniu z poprzednimi latami, poziom konkurencji znacząco wzrósł, co tym bardziej podkreśla sukces zawodniczek UKS Fu Hok Kuen. Osiągnięcia Rychlewskiej i Szewczuk są nie tylko rezultatem ich talentu, ale również ciężkiej pracy i zaangażowania w treningi. Klub z Płocka może być dumny z takich reprezentantek, które promują miasto na arenie krajowej.

Źródło: UKS Fu Hok Kuen Płock


Źródło: Urząd Miasta Płocka