Kursy zawodowe mają dać uczestnikom z powiatu płockiego realną szansę na pracę

FOT. Powiat Płocki
W powiecie płockim ruszył etap projektu, który zamiast deklaracji stawia na konkret: naukę zawodu i podnoszenie kwalifikacji. Dla części uczestników to nie tylko szkolenie, ale też wejście na ścieżkę, która może ułatwić im samodzielniejsze funkcjonowanie. W zajęciach biorą udział osoby z warsztatów terapii zajęciowej, a program prowadzi płocki Zakład Doskonalenia Zawodowego.
- Jesienią ruszyły zajęcia dla trzydziestu uczestników
- Zajęcia prowadzi płocki Zakład Doskonalenia Zawodowego
Jesienią ruszyły zajęcia dla trzydziestu uczestników
W ramach zadania nr 4 projektu „Aktywna integracja osób niepełnosprawnych w powiecie płockim” w październiku 2018 roku rozpoczęły się kursy zawodowe. To element szerszego przedsięwzięcia współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, wpisanego w Oś IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.
Do zajęć przystąpiło 30 uczestników z 6 warsztatów terapii zajęciowej działających na terenie powiatu płockiego. Dla nich to ważny krok, bo kursy nie są jedynie dodatkiem do codziennej terapii – mają pomóc zdobyć nowe umiejętności albo podnieść już posiadane kwalifikacje zawodowe.
Zajęcia prowadzi płocki Zakład Doskonalenia Zawodowego
Organizatorem szkoleń jest Zakład Doskonalenia Zawodowego w Płocku. To właśnie tam uczestnicy realizują część praktyczną i teoretyczną, która ma przygotować ich do lepszego wejścia na rynek pracy.
Do 27 listopada 2018 roku na kursy uczęszczało 20 osób. Pozostała część grupy również miała dołączyć do tego etapu projektu, a cała realizacja kursów zawodowych została zaplanowana do lutego 2019 roku. W tle tego przedsięwzięcia jest prosta idea: stworzyć ludziom z niepełnosprawnościami warunki do większej samodzielności i bardziej pewnego startu w zawodową codzienność.
na podstawie: Powiat Płocki.
Autor: krystian
