Nieletni ukradł ze sklepu alkohol i napoje energetyczne, ale zauważył to będący po służbie zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Pionkach i natychmiast zareagował. 14-latek był nietrzeźwy. O konsekwencjach jakie poniesie zadecyduje sąd dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym ze sklepów w Pionkach. Podczas zakupów z rodziną, będący po służbie policjant, zauważył, że młody mężczyzna wynosi ze sklepu alkohol i nie płaci za niego. Funkcjonariusz natychmiast zareagował, wybiegł za nim i po krótkim pościgu zatrzymał nieletniego, który ukradł alkohol i napoje energetyczne.

Na miejsce wezwał umundurowany patrol i okazało się, że 14-latek jest nietrzeźwy. Dodatkowo jak ustalili funkcjonariusze, nieletni od kilku dni przychodził do tego sklepu i kradł ten sam zestaw przedmiotów, aż trafił na zastępcę naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Pionkach. Wartość strat, jakie spowodował nieletni to kwota kilkuset złotych.

Całość materiałów w tej sprawie policjanci przekażą do sądu dla nieletnich, który zdecyduje jakie konsekwencje poniesie 14-latek.

Autor: Justyna Leszczyńska