Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Płock

Wysoki zwrot podatku z Niemiec. Co zrobić, aby mieć dodatkowe pieniądze?

Polacy od lat wyjeżdżają do naszych zachodnich sąsiadów. W ciągu kilku miesięcy są w stanie zarobić na nawet kilkukrotnie więcej niż w Polsce. Bliskość granicy jest jednym z argumentów przemawiającym za pracą w tym kraju. Nie bez znaczenia mają również ulgi podatkowe i wysokie świadczenia socjalne. Po powrocie do Polski można starać się o zwrot podatku, który sięga nawet kilku tysięcy złotych.

Zeznanie podatkowe w Niemczech za pomocą elektronicznego systemu

Zaletą systemu podatkowego w Niemczech jest to, że zeznanie podatkowe można wygodnie wysłać przez elektroniczne system. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać zwrot podatku szybszą metodą. Obowiązkiem podatkowym objęte są osoby, których dochód w ciągu roku przekroczył 10 700 euro, mieli więcej niż jednego pracodawcę, a także emeryci i renciści. Samego rozliczenia z niemieckiego podatku można dokonać nawet do 4 lat wstecz.

Na stronie Holandia.org znajdziesz więcej informacji na temat ulg podatkowych w Niemczech, wymaganych dokumentów do zwrotu podatku, terminu składania deklaracji i kontaktu do doracdów podatkowych z Holandia.org.

Świadczenia socjalne w Niemczech - Kindergeld

Pracując legalnie w Niemczech i osiągając 90% dochodów, pracując minimum 183 dni w ciągu roku, pracownik ma szansę na pobieranie świadczenia socjalnego na dzieci. U naszych zachodnich sąsiadów rodzice otrzymują wsparcie finansowe na dziecko do 25 roku życia, jeśli nadal się uczyło. Na pierwsze i drugie dziecko jest to kwota 219 euro miesięcznie, na trzecie 225 euro, a każde kolejne - 250 euro na miesiąc.

Kindergeld - pomoc w uzyskaniu zasiłku z doradcą podatkowym, będzie sprawne i mniej skomplikowane. Biuro podatkowe Holandia.org pomoże wypełnić Ci wszystkie niezbędne formalności i zyskać dodatkowe pieniądze na podstawowe potrzeby życiowe, niezależnie od sytuacji materialnej rodziców i osiąganych przez nich dochodów na terenie Niemiec.