Jak zrobić z witryny prosperujący biznes?

Społeczności internetowe obejmują fora i strony z pytaniami i odpowiedziami. Są to miejsca, do których ludzie udają się, aby zadawać pytania, nawiązywać kontakty towarzyskie, znajdować treści i odkrywać. Najlepsze społeczności internetowe to Reddit, Stack Exchange, Quora, TripAdvisor i wiele innych. Społeczności te zapewniają Ci dostęp do ludzi zainteresowanych tematami związanymi z Twoją branżą. Możesz dołączyć do nich za darmo i zainwestować swój czas w budowanie autorytetu.

Dbaj o swoje fora

Po pierwsze, musisz dowiedzieć się, które społeczności są bardziej istotne dla Twojego biznesu i gdzie Twoi potencjalni klienci mogą szukać odpowiedzi lub treści. Na przykład, jeśli prowadzisz stronę o podróżach, TripAdvisor może okazać się bardziej pomocny niż inne społeczności. Nie spamuj tych forów linkami do swojej strony w każdym poście. Buduj autorytet poprzez autentyczne uczestnictwo i pomocne treści oraz wspominanie o swojej firmie lub stronie internetowej, kiedy jest to właściwe.

Zamień porzucających witrynę w klientów

Czy wiesz, że ponad 70% osób, które odwiedzają Twoją stronę nigdy więcej jej nie znajdzie? To nie jest twoja wina, to tylko to, że internet jest tak ogromny i istnieje tak wiele stron internetowych tam. Każdy odwiedzający, który opuszcza Twoją stronę jest potencjalnym klientem, którego tracisz. Aby rozwijać swoją firmę, musisz skupić się na konwersji tych odwiedzających w płacących klientów. To jest, gdzie OptinMonster przychodzi w. Jest to najlepsze oprogramowanie do optymalizacji konwersji na rynku, które pozwala na przekształcenie przypadkowych odwiedzających stronę internetową w lojalnych klientów.

Rozpocznij afiliacyjny program partnerski 

Marketing afiliacyjny jest umową, w której sprzedawca internetowy (reklamodawca) płaci prowizję polecającemu, gdy użytkownicy kupują produkt używając jego linku polecającego. Jeśli sprzedajesz produkty online, wtedy możesz użyć marketingu afiliacyjnego do współpracy z wykwalifikowanymi marketerami afiliacyjnymi. Będziesz płacić prowizję tym marketerom za promowanie Twoich produktów i przynoszenie Ci sprzedaży. Będziesz potrzebował systemu zarządzania programem partnerskim, aby śledzić aktywność osób polecających i wypłacać prowizje swoim partnerom.

Wykorzystaj reklamę Pay-Per-Click

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, można uruchomić Pay-Per-Click kampanie reklamowe na małym budżecie. Z programów takich jak Google AdWords i Facebook Ads, można ustawić własne ceny, słowa docelowe, odbiorców, i więcej. W rzeczywistości, Google AdWords oferuje nawet darmowe kredyty reklamowe dla nowych reklamodawców. Bluehost, zaufana firma hostingowa WordPress oferuje również darmowe kredyty Google AdWords z ich planów hostingowych. Możesz użyć tych kredytów do eksperymentowania z PPC reklamy i dostać trochę płatnego ruchu do swojej witryny za darmo.