Dekoracje Wielkanocne — sprawdź, co musisz mieć u siebie w domu!

Zbliża się Wielkanoc, wszystko zaczyna budzić się do życia. To czas spędzony z rodziną przy stole i chwila relaksu. Świąteczne ozdoby nadają magicznego klimatu, pełne kolorów na pewno pozwolą przeżyć ten czas w spokoju i zebrać siły na dalsze działania. Co warto mieć swoim domu?

Od czego zacząć?

Na samym początku musimy zastanowić się, w jakim stopniu chcemy przyozdobić mieszkanie, zacząć może od jadalni, czy salonu? Na drzwiach wejściowych warto już powiesić świąteczny wianek, a na stole ułożyć kilka gałązek bazi. Wszystkie ozdoby możemy zamówić przez internet, będzie to najszybsza droga. Jednak możemy je też przygotować samemu lub z całą rodziną, spędzając przy tym miło czas.

Świąteczny stół powinien przyciągać gości nie tylko smakowitymi potrawami, ale także ozdobami, dlatego powinien znaleźć się tam świąteczny stroik, nie za duży, aby nie przeszkadzał lub nie zasłaniał domowników. Możemy tam wpleść wszystko, co związane z naturą, która budzi się do życia. Zieleń jest wskazana, kawałki trawki, pąki kwiatów sprawią, że zapach w pomieszczeniu będzie nie do opisania, a każdy z gości wchodzący do naszego domu będzie czuł magię świąt, a to z kolei wpłynie na samopoczucie.

Jak samodzielnie zrobić dekoracje – kilka przydatnych wskazówek!

Internet jest pełen inspiracji, których wykorzystanie doda uroku pomieszczeniu. Z dostępnych szablonów możemy zrobić króliczka i wyciąć go z filcu. Kolorowe girlandy są bardzo proste do zrobienie, na kolorowych kartkach odrysowujemy takie same zajączki, możemy je przepleść z wielkanocnym kurczakiem, żeby wyglądało nietuzinkowo. Następnie klamerkami przytwierdzamy wycięte ozdoby do sznurka. W taki sposób uzyskujemy dekorację zrobioną niskim kosztem.

Jeżeli przed swoim domem posiadamy ogród, to warto też o niego zadbać i umieści figurki zajączków, lampiony, czy też kolorowe kwiaty symbolizujące wiosnę. Z pewnością nikt nie przejdzie obok niego obojętnie, jak i zaszczepimy świąteczny klimat w ludziach. Ciekawy pomysłem będzie też umieszczenie plastikowych pisanek (dostępne w różnych kolorach na aukcjach internetowych) na drzewie. Rzadko spotykany widok, więc każdy zwróci uwagę na nieszablonową ozdobę.

Ozdoby możemy umieszczać, gdzie tylko nam się podoba. Klasycznym miejscem jest stół, jednak nie należy się tylko ograniczać do jednej rzeczy. Komoda, drzwi wejściowe oraz okna z pewnością będą dobrym miejscem, a dekorację będą się prezentowały świetnie. Pamiętajmy, że Wielkanoc to czas spędzony z rodziną, więc zakupy, czy też dekoracje powinniśmy robić wspólnie, aby miło przeżyć święta. Zobacz więcej na blogu: https://pieknie-mieszkamy.pl/