Zamawianie pizzy z dostawą - czy to się opłaca?

Pizza jest jednym z najczęściej zamawianych posiłków. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza w czasach, gdzie zamówić z dostawą do domu możemy już niemal wszystko. Nie zawsze mamy czas i ochotę, by gotować. Tak samo, po całym dniu spędzonym między ludźmi możemy nie mieć ochoty na jedzenie w lokalu. Z pomocą przychodzi wtedy dostawa.

Jedzenie w pizzerii a pizza w dostawie

Pizzeria, jak każdy lokal spełnia w dużej mierze funkcje integracyjne. To w takich miejscach często robi się spotkania po pracy, po szkole, czy w weekendy. Jeśli lokal jest na prawdę dobry, będzie przyciągał wielu zadowolonych klientów. Przy jedzeniu w nieformalnym otoczeniu, jakim jest pizzeria, można na luzie omawiać ważne kwestie, lub po prostu relaksować się, rozmawiając o wszystkim.

Pizza na dowóz w Slice of Heaven stanowi dobrą alternatywę, jeśli nie chcemy iść do lokalu, a nawet trochę zaoszczędzić. W lokalu bowiem mamy możliwość domawiania różnych rzeczy, co nieraz znacząco ponosi koszt rachunku. W domowym zaciszu, najpierw możemy zakupić wszystkie potrzebne dodatki w sklepie a potem zamówić pizzę, co automatycznie zmniejsza część kosztów.

Domowe zacisze daje nam również komfort ciszy o którą trudno w lokalu. Możemy też np.: rozkoszować się ulubionym filmem, książką, czy robić cokolwiek innego, czego w lokalu nie zrobimy. Co chyba równie ważne, możemy korzystać z własnej toalety, bez obaw, że moglibyśmy coś złapać. Inną ważną rzeczą jest na przykład liczba osób. W pizzerii może nie być miejsca dla całej ekipy a w domu takie miejsce się znajdzie.

Pizza w dostawie oferuje nam również komfort zamawiania z domu, często o dowolnej porze, są bowiem pizzerie działające 24/7. To kolejny atut, czasem możemy mieć nieoczekiwanych gości, nie tylko w późnych porach wieczornych, ale i niedzielę. Pizza na zamówienie, to również idealne rozwiązanie kiedy nie chce się nam gotować czy gdy wracamy zmęczeni i głodni po pracy.

Koszty dostawy a jedzenie w lokalu

W lokalu nie płacimy za dostawę, to jasne, jednak często zamawiamy dodatkowe rzeczy jak np.: napój, przystawki, inne dania, a miła kelnerka co jakiś czas przyjdzie, by zapytać, czy wszystko smakuje i czy podać nam coś jeszcze. I tak można wydać co najmniej drugie tyle. Często również w pizzeriach podawany jest alkohol, więc jeśli po pizzy chciałoby się napić piwa, to nie trzeba zmieniać knajpy, co dodatkowo ponosi jeszcze koszt całości.

W domu, przed komputerem, czy na telefonie, wybieramy co chcemy i zamawiamy. Można od razu zamówić dużo różnych rzeczy z pizzerii, a można też, jak już wspomnieliśmy, zrobić część zakupów w sklepie. To znacznie obniża koszty. Sama dostawa zaś, często jest darmowa od jakiejś kwoty. Przy większych zamówieniach, często są również jakieś gratisy.

Widać zatem wyraźnie, że pizza na dowóz to nie tylko komfort zamówienia jej z dowolnego miejsca, ale również oszczędności. Odpowiadając zatem na pytanie zawarte w tytule - tak pizza na zamówienie się opłaca. Na wielu rzeczach można bowiem zaoszczędzić. Jedną z tych rzeczy jest też czas, bo można również zamówić pizzę z dostawą na konkretną godzinę.