Jaki prezent dla kilkuletniego dziecka?

Każde dziecko uwielbia dostawiać prezenty. W ciągu roku jest wiele okazji, by obdarować malucha ilustrowaną książeczką, grą planszową lub zabawką dostosowaną do jego wieku. Szczególnie kilkuletnie dzieci, które bardzo interesują się otaczającym światem, oczekują ciekawych zabawek. Co w związku z tym warto podarować naszemu smykowi?

Zabawki przyjemne i pożyteczne

Aby zaspokoić potrzebę zabawy u kilkuletniego dziecka, warto wybrać przyjemny, a zarazem pożyteczny prezent. Z pewnością idealnym rozwiązaniem będą produkty edukacyjne lub zestawy kreatywne. Świetnie się sprawdzą klocki lego, gry planszowe, akcesoria plastyczne, rowerek, piłka, lub samochód akumulatorowy. Warto pamiętać, że kilkuletnie dzieci nie posiadają jeszcze umiejętności racjonalnego myślenia. Nie znaczy to jednak, że nie potrafią rozumować. W związku z tym przy zakupie zabawek należy wybierać te, które odznaczają się prostymi regułami. Jeżeli coś będzie nazbyt skomplikowane, to maluch może stracić cierpliwość.

Zestawy samochodowe i warsztatowe

Młodsze dzieci są zazwyczaj bardzo ruchliwe, dlatego warto kupować im zabawki, dzięki którym rozładują energię. Dobrze jest wybrać takie produkty, które będą zachęcać do współpracy, a nie rywalizacji. Z tego powodu wśród zabawek dla 5-latka nie może zabraknąć elementów związanych z pojazdami samochodowymi.

Do ciekawych rozwiązań można zaliczyć parking złożony z kilku poziomów. W skład takiego zestawu wchodzi serwis samochodowy, myjnia, stacja paliw oraz wiele innych atrakcji. Zestaw narzędzi dziecięcych wraz z warsztatem to także świetny prezent dla malucha. Niektóre wersje posiadają aż sto różnych elementów. Dzięki takiej ilości narzędzi dziecko na długi czas zanurzy się w świat majsterkowania.

Komputer dla dziecka

W dobie elektroniki nie wolno rodzicom zapomnieć o prezentach z tej dziedziny. Kilkulatkowi można wręczyć prosty laptop, dedykowany dla najmłodszych dzieci. W wielu elementach będzie on przypominał prawdziwe urządzenie. Z pewnością każde dziecko ucieszy się na widok komputera, wyświetlacza LCD oraz myszki. Przy okazji obsługiwania takiego urządzenia młody człowiek będzie mógł się nauczyć literek, rozwiązać proste zagadki lub zagrać w ciekawe gry komputerowe.

Do klasycznych zabawek należy zaliczyć również samochody. Szczególnie pojazdy rajdowe lub ciężarowe mogą spotkać się z uznaniem kilkuletniego chłopczyka. Jeżeli dodatkowo będą to pojazdy sterowane, to maluch z pewnością będzie zachwycony takim darem.