Urząd Miasta Płocka informuje o pracach drogowych zaplanowanych na 21 lutego
Mieszkańcy Płocka muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu w związku z nadchodzącymi pracami drogowymi. W szczególności dotyczy to osiedla Radziwie, gdzie od początku lutego trwają i będą kontynuowane prace związane z przebudową linii elektroenergetycznej. Ponadto, warto wiedzieć, jak można zgłaszać ewentualne uszkodzenia na drogach miasta.
  1. W lutym na osiedlu Radziwie wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu z powodu prac przy linii elektroenergetycznej.
  2. Prace drogowe będą miały miejsce na ulicach Popłacińska, Portowa, Żeglarska, Kotwiczna i Stoczniowia od 5 do 29 lutego.
  3. Mieszkańcy mogą zgłaszać uszkodzenia dróg, ścieżek rowerowych i chodników za pomocą telefonu interwencyjnego lub aplikacji LocalSpot.

Zima to okres, w którym infrastruktura drogowa jest szczególnie narażona na uszkodzenia. Dlatego też płocki Miejski Zarząd Dróg prosi mieszkańców o czujność i zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wprowadzone zmiany mają na celu nie tylko poprawę infrastruktury, ale także zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

W związku z przebudową istniejącej linii elektroenergetycznej SN 15kV, na osiedlu Radziwie zmieni się organizacja ruchu. Oznacza to, że mieszkańcy oraz osoby przemieszczające się przez to obszar powinni spodziewać się utrudnień w ruchu na ulicach: Popłacińska, Portowa, Żeglarska, Kotwiczna, Stoczniowia. Prace potrwają od 5 do 29 lutego, co wymusi tymczasowe zmiany w dostępności niektórych dróg.

Warto podkreślić, że Miejski Zarząd Dróg w Płocku jest otwarty na wszelkie zgłoszenia od mieszkańców dotyczące uszkodzeń jezdni, ścieżek rowerowych czy chodników. Aby zgłosić problem, można skorzystać z telefonu interwencyjnego, dostępnego od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30, lub zgłosić uszkodzenie za pomocą aplikacji mobilnej LocalSpot, która jest bezpłatna i łatwa w obsłudze.

Zmiany w organizacji ruchu oraz możliwość szybkiego zgłaszania problemów infrastrukturalnych to działania, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców Płocka. Warto być na bieżąco z wszelkimi informacjami drogowymi, aby uniknąć niepotrzebnych utrudnień.


Opierając się na: Urząd Miasta Płocka