Płocka Policja ostrzega: Zero tolerancji dla nietrzeźwych i piratów drogowych
Nieustanne starania płockiej policji o bezpieczeństwo na drogach przynoszą kolejne efekty. Apelujący o odpowiedzialną jazdę funkcjonariusze nie dają szans piratom drogowym oraz nietrzeźwym kierowcom. Ostatnie dni przyniosły nowe interwencje i kolejne dowody na to, że z nimi nie ma żartów.
  1. W Drobinie 26-letni kierujący audi jechał z prędkością 103 km/h w terenie, gdzie obowiązuje limit 50 km/h.
  2. 41-letnia kobieta prowadząca peugeota w Maszewie została zatrzymana za przekroczenie dozwolonej prędkości o 52 km/h.
  3. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące i otrzymali wysokie mandaty.
  4. W Koszelówce doszło do wypadku. 61-letni mężczyzna, znajdując się pod wpływem alkoholu, zderzył się z innym pojazdem. Obydwaj kierujący trafili do szpitala.
  5. 31-letni kierujący audi w Płocku potrącił rowerzystę. Miał blisko 2,5 promila alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów.
  6. Za spowodowanie wypadków i jazdę pod wpływem alkoholu kierujący zostaną pociągnięci do odpowiedzialności sądowej.

Płocka drogówka nieustannie monitoruje bezpieczeństwo na drogach, przypominając o konsekwencjach lekceważenia przepisów ruchu drogowego. Przekroczenie dozwolonej prędkości, jak w przypadku młodego mężczyzny z Drobin czy kobiety z Maszewa, to zabawa z ogniem, która może skończyć się tragicznie. Nie mniej poważne są skutki jazdy pod wpływem alkoholu. Wypadek w Koszelówce i zdarzenie z udziałem rowerzysty w Płocku to przestroga dla wszystkich, kto myśli, że przepisy nie dotyczą go bezpośrednio.

Apel policji jest jasny i niezmienny: bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od odpowiedzialności każdego z nas. "JEDŹ ODPOWIEDZIALNIE!" – to nie tylko hasło, ale życiowa zasada, której przestrzeganie może uratować życie lub zdrowie nie tylko własne, ale również innych uczestników ruchu drogowego.


Według informacji z: Policja Płock