Telewizja światłowodowa - dlaczego warto?

Ostatnimi czasy dużo mówi się o zaletach Internetu światłowodowego. Ta technologia daje użytkownikom wiele nowych i fascynujących możliwości. Rozwój infrastruktury światłowodowej objął swoim zasięgiem również telewizję. Jest to doskonała alternatywa dla telewizji satelitarnej. Czym jest telewizja światłowodowa i co przemawia za jej wyborem?

Telewizja światłowodowa - poznaj technologię przyszłości

Światłowód to bardzo cienki przewód z włókna szklanego, który składa się z rdzenia i płaszcza. Te warstwy są niemal tak cienkie, jak ludzki włos. Jest to nowoczesna technologia, która umożliwia przesyłanie danych cyfrowych bez konieczności stosowania anten lub popularnych niegdyś miedzianych przewodów.

Światłowód ma zamkniętą strukturę i jest niemal bezawaryjny. Zarówno niekorzystne warunki atmosferyczne, jak i nietypowe ukształtowanie terenu nie mają wpływu na prędkość i niezawodność przesyłu danych. Z tego powodu światłowód jest także powszechnie wykorzystywany jako medium do przesyłania wysokiej jakości sygnału telewizyjnego i telefonicznego.

Aby uzyskać telewizję światłowodową, podłącza się łącze światłowodowe do specjalnego dekodera, który jest połączony bezpośrednio z telewizorem. Jest to niezawodne rozwiązanie, które pozwala uzyskać najwyższą jakość obrazu i dźwięku, niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz.

Zalety telewizji światłowodowej

Telewizja światłowodowa cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników w całym kraju. Dzieje się tak, ponieważ zapewnia dostęp do szerokiej gamy kanałów telewizyjnych w jakości 4K. Podłączenie telewizji światłowodowej nie jest skomplikowane i nie wymaga reorganizacji pomieszczenia. Do tego celu potrzebny jest jedynie odpowiedni dekoder. Nowoczesne dekodery nie zajmują dużo miejsca i dobrze komponują się ze współczesnym wystrojem wnętrz. Natomiast mała liczba kabli korzystnie wpływa na estetykę pomieszczenia i zwiększa bezpieczeństwo użytkowników.

Jedną z największych zalet telewizji światłowodowej jest jej niezawodność. Wybierając to rozwiązanie, nie musisz się obawiać, że burza przerwie Twój ulubiony program, mecz lub serial. Z telewizji światłowodowej może też wygodnie korzystać kilka osób naraz, z różnych miejsc w domu. Liczba użytkowników nie wpływa na jakość sygnału, co pozwala uniknąć różnego rodzaju konfliktów i nieporozumień. Z tego względu jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.

Odkryj nowoczesną HIWAY TV od INEA

Telewizję światłowodową najlepiej zamówić w pakiecie z Internetem. Takie połączenie zapewni Ci nielimitowany dostęp do ulubionych aplikacji, social mediów i programów telewizyjnych. Atrakcyjne pakiety znajdziesz w ofercie INEA. Ten dostawca Internetu przygotował dla swoich klientów elastyczną ofertę, która świetnie sprawdzi się w Twoim domu. Do wyboru masz najnowocześniejszy Internet światłowodowy w różnych prędkościach oraz telewizję HIWAY, która gwarantuje pełną swobodę w wyborze kanałów telewizyjnych.

Na czym to polega? W ramach telewizji HIWAY użytkownicy korzystają z pakietu podstawowego, do którego mogą dobrać preferowane paczki telewizyjne. Na stronie inea.pl znajdziesz atrakcyjne paczki kanałów, które idealnie wpasowują się w gusta różnych grup odbiorców. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na paczkę:

  • Kids,
  • Sport,
  • Document,
  • Classic,
  • Play,
  • Film.

Swobodny wybór kanałów to nie wszystko. Wybierając telewizję HIWAY, otrzymasz również bezprzewodowy dekoder wyposażony w szereg innowacyjnych funkcji. Są to na przykład: funkcja catch up, od początku, nagrywanie i play/pause. Dekoder HIWAY ma tylko 12 cm długości i podłącza się go po Wi-Fi do światłowodu INEA. Jest to komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu każdy domownik będzie mógł wygodnie używać telewizji światłowodowej.

Telewizja światłowodowa to technologia przyszłości. Jeśli chcesz z niej korzystać, sprawdź dostępność usług INEA dla Twojej lokalizacji. Możesz to zrobić za pośrednictwem strony internetowej inea.pl. Następnie skontaktuj się z przedstawicielami firmy i zamów usługę skrojoną na miarę Twoich potrzeb.