Nadchodzą remonty ulic Parcele i Boryszewskiej od 17 czerwca
W najbliższym tygodniu kierowcy powinni przygotować się na spore utrudnienia na drogach. Remonty, które rozpoczną się już w poniedziałek, obejmą m.in. ul. Parcele i ul. Boryszewską. Prace mają na celu poprawę jakości nawierzchni oraz komfortu jazdy.
  1. Remont ul. Parcele rozpoczyna się 17 czerwca i potrwa dwa dni.
  2. Prace na ul. Boryszewskiej ruszą dwa dni później i także potrwają dwa dni.
  3. Planowana jest likwidacja zadolenia na trasie ks. Popiełuszki w kierunku ronda Wojska Polskiego.
  4. Koszt wszystkich prac przekroczy 600 tys. zł.

Miejski Zarząd Dróg informuje, że od 17 czerwca rozpocznie się remont ul. Parcele. Na odcinku tymczasowo wyłożonym destruktem asfaltowym, między skrzyżowaniem z ul. Wyszogrodzką a zmodernizowanym już fragmentem, zostaną położone dwie warstwy normalnego asfaltu. Prace mają potrwać dwa dni, a ich celem jest poprawa komfortu jazdy.

Ulica Boryszewska również doczeka się modernizacji. Prace rozpoczną się dwa dni po zakończeniu robót na ul. Parcele. Remont obejmie fragment łączący się z rondem Stanisława Osieckiego oraz rondem Otolińska, który jest obecnie wyłożony destruktem asfaltowym. Na tym odcinku drogowcy również położą dwie warstwy nawierzchni bitumicznej, co znacznie poprawi jej stan techniczny.

Warto dodać, że fragment ul. Boryszewskiej wyłożony płytami betonowymi nie będzie objęty obecnymi pracami. Zgodnie z informacjami z MZD, znajdująca się w pobliżu firma operująca ciężkimi ładunkami wymaga, aby droga miała większą nośność. „Rozmawiamy z właścicielem tej firmy o jego partycypacji w kosztach naszej inwestycji” – podkreślają przedstawiciele MZD.

Planowana jest również likwidacja tzw. zadolenia na trasie ks. Popiełuszki, na pasie prowadzącym z Mostu Solidarności w kierunku ronda Wojska Polskiego. Choć dokładny termin tych prac nie został jeszcze wyznaczony, drogowcy apelują o ostrożność, gdyż mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Koszt wszystkich trzech inwestycji przekroczy nieco 600 tys. zł.

Warto przypomnieć, że projekt ul. Parcele jest częścią większego planu przebudowy ul. Wyszogrodzkiej. Obecne prace to jedynie tymczasowe rozwiązania, mające na celu poprawę przejezdności do czasu rozpoczęcia kompleksowej modernizacji.

Rok 2020 przyniósł już modernizację ul. Parcele, jednak odcinek łączący ją z ul. Wyszogrodzką pozostaje wyłożony destruktem asfaltowym. Ten fragment zostanie zmodernizowany wraz z planowaną rozbudową ul. Wyszogrodzkiej do czterech pasów.


Urząd Miasta w Płocku